Mijn Klacht:
ik zit al 11 dagen zonder stroom door een fout van Eneco.
Enige tijd geleden ben ik overgestapt van leverancier en werd ik nieuwe klant bij Eneco. Ik heb mijn nieuwe contract toegestuurd en gekregen en de eerste nota zou van september zijn. Eneco zou het nieuwe contract in het nationaal register zetten zodat enexis overal van op de hoogte is.
Maandag 07-09-20 was ik s’ochtends van huis, rond 12 uur kwam ik terug thuis en merkte ik meerdere rare dingen op. Zand voor de voordeur, de oven stond uit en na het openen van de koelkast zag ik dat deze dus ook uitstond. Geen stroom dus. In de brievenbus zat een papier met daarop geschreven: u bent buiten af afgesloten van u elektriciteit ivm geen geldig contract.
Ik begreep hier niks van aangezien ik een contract in de mail had plus een nota en verder nooit iets anders had gekregen. Na vele telefoontjes naar Eneco werd mij vertelt dat ze het niet in het nationaal register hadden geplaatst waardoor er bij enexis niks bekend was. Eneco heeft hierna nog 2 mislukte pogingen gedaan ivm kwijtraken van contract en foute codes. Uiteindelijk staat het nu in het register maar nu begint de strijd dat Eneco niet voor de kosten wilt opdraaien die door hun eigen fout komt. De kosten bedragen ongeveer 1200 euro. Ze willen dat de klant voorschiet. Ik weiger dit te betalen aangezien het hun fout is. Eneco laat nu mij als klant al 11 dagen thuis zonder stroom zitten. Wat inhoudt dat ik geen warm water heb om te douchen, al mijn koelkast en vriezer inhoud weg heb moeten gooien, niet kan koken ivm inductie, geen internet/tv en geen verwarming.
Daarnaast heb ik thuis een husky die veel haren kwijt raakt, ik kan niet poetsen/ stofzuigen terwijl ik zwaar astmatisch ben. Eneco stuurt je van het kastje naar de muur en laat er steeds maar weer een dag overheen gaan met als smoes “spoedaanvraag”.
Mijn geduld is op en ik hoop dat naar buiten komt hoe Eneco met de klant omgaat en in welke situatie een klant zich nu bevindt.
Gewenste Oplossing:
Ik wil dat de aan en afsluitkosten eerst vergoedt worden en ik aangesloten wordt. Vervolgens wil ik dat mijn doorgaande kosten plus kosten aan bellen naar Eneco, buiten de deur eten ivm niet kunnen koken, benzine ivm niet thuis kunnen douchen etc. Allemaal worden vergoed dmv een schade vergoeding.

