Klacht: Geen geld terug / E-derams reageert niet

ThijsEvers op 02 maart 2021 over eDreams in de categorie Online Vliegtickets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf eDreams
Status Open
Datum 2 maart 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 1 mei 2020 zouden wij met z’n tweeën naar Madrid vliegen en vervolgens met de bus doorrijden naar Salamanca (2 enkele reis vlucht bus; kosten € 240). Onze reis werd gecanceld i.v.m corona. Ondanks meerdere verzoeken van mijn kant, wacht nog steeds op terugbetaling. eDreams laat al een jaar niets van zich horen en zijn ook niet bereikbaar. Als ik inlog staat er we zijn er mee bezig. Schande!

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik mijn geld terugkrijg.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over eDreams

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over eDreams nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ThijsEvers
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM