Klacht: Onterecht abonnement

Claudiaverbraak op 13 juli 2015 over Editie Enigma in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Editie Enigma has resolved this complaint
Klacht opgelost op 26 augustus 2015
Reactie van het bedrijf:

Abonnement is stopgezet en gecrediteerd. Dit is middels een email aan de klant doorgegeven.

Categorie Magazines
Status Opgelost
Datum 13 juli 2015

Een consument ontving onverwacht een puzzelboek en een factuur van 71,68 euro, ondanks dat hij geen abonnement had afgesloten en geen gratis proefexemplaar had ontvangen. Na het indienen van een klacht en het weigeren van betaling, ontving hij herhaaldelijk aanmaningen en een automatische betalingsherinnering van een incassobureau. Het probleem is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik ben gebeld met het verhaal dat ik mee had gedaan aan een enquete en dat zij mij via deze enquete een gratis puzzelboek wilde toesturen.
Ik heb geen puzzelboek ontvangen en geen bevestigingsmail.
Kreeg ineens een puzzelboek met daarbij een factuur van 71,68. Of ik deze even wilde overmaken, omdat zij hadden vernomen dat het gratis proefexemplaar mij zo goed bevallen was.
Ik heb een mail gestuurd, dat ik geen abonnement heb en dus ook niet tot betaling overga.
Krijg toch de ene na de andere aanmaning van Janssen & janssen. Ondertussen een telefoontje gehad met een automatisch bandje dat ik moet betalen en anders gaan ze het aan de rechter voorleggen.

Gewenste Oplossing:

Als Editie Enigma stopt met aanmaningen sturen.
En nog beter dat deze praktijken bestraft kunnen worden.
Ik heb niet betaald maar hoeveel mensen (vooral ouderen), gaan door de dreiging die ze uitoefenen, niet gewoon betalen. Echt triest.
Kenmerken: Dossiernummer : 51526266.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Editie Enigma

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Editie Enigma over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Editie Enigma nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Editie Enigma in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Editie Enigma een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Editie Enigma

Heeft op 26 augustus 2015 om 09:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM