Klacht: 3 maanden contract word 18 maanden

Tweety1980 op 19 november 2018 over EasyFit in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf EasyFit
Categorie Sportclub/-school
Status Open
Datum 19 november 2018

Een klant van EasyFit in Delft heeft een klacht ingediend over het verlengen van zijn contract van drie naar achttien maanden. Ondanks beloften dat het contract bevroren kon worden bij ziekte, kreeg de klant te horen dat dit niet mogelijk was en dat hij moest blijven betalen om incassokosten te voorkomen.

Mijn Klacht:

Ik ben begin van het jaar begonnen bij easy fit delft, ze hadden zoveel mooie praatjes en van als er iets gebeurt als ik niet dan word de contract bevriest en er word niet afgeschreven omdat ze niet als basic fit waren die blijft maar afschrijven ( nou bullshit) ik heb toen nog aangegeven dat ik 3 maanden wil en niet verder, het was geen enkel probleem, na 3 maanden als ik het nog nodig mocht hebben dan kon ik dat aangeven, ik heb toen door die mooie verhalen getekend ik hoefde niet op die 18 maanden te letten wat op contract staat, dat zou goed komen, maar ze hadden een contract nodig oke, ik ben netjes wezen sporten eind mei begin juni werd ik ziek, en heb aangegeven dat ik niet kan komen ik vroeg voor de bevriezing en dat kon niet meer en moest betalen anders zou het naar incasso gaan, ze zouden dan de verloren dagen aanplakken in contract, ik kreeg dan bericht van hun met bedreigingen, heb dat uitgelegd en ook aangegeven dat ik niet kan sporten omdat ik heel veel last van mijn buik heb, nou het begon al, dat is mijn probleem, er komem mensen hier die nog erger klachten hebben en sporten ook, ik zei nog mensen verschillen enz, nee gewoon heel brutaal, ik mocht het met moeite afmaken en wat gebeurt bij de laatste dag hoor ik dat de kans wat ik kreeg uit handen is genomen door zogenaamd easyfit hoofdkantoor wat niet bestaat want die zit in belgie maar hoofdkantoor belt wel met een nederlandse 06 nummer, voor 1 dag hebben ze me opgelicht en zeggen dat ik nu tot oktober 2019 vast zit, zo verdienen ze hun geld door oplichterij, doktersverklaring willen.ze niet terwijl ik een app bericht heb waar ze wel naar vragen, ik heb genoeg bewijzen, dus ze moeten mijn contract beëindigen, en mensen die voor easyfit delft kiezen a.u.b. niet doen, et zitten ook arme leeftijd mensen daar die daar sporten die worden opgelicht hun zijn makkelijke prooi, als er een hoofdkantoor is die in belgie zit dan wil ik ook een reactie van hun en niet van easyfit delft, en ze blijven maar geld afschrijven.

Gewenste Oplossing:

Ze moeten mijn contract beeindigen, en niet mensen oplichten

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM