Klacht: Verfresten blijven achter in wasmachine

Jekke op 06 september 2018 over Dylon in de categorie Producten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Dylon
Categorie Producten
Status Open
Datum 6 september 2018

Een consument heeft problemen ervaren met verfresten die achterblijven in de wasmachine na het gebruik van een nieuwe verftechniek. Ondanks het draaien van de wasmachine zonder was om deze te reinigen, bleven er verfdeeltjes in de rubbers zitten, wat resulteerde in vlekken op de witte was.

Mijn Klacht:

Voorheen kon ik de verf direct in de trommel doen en dan heen en weer wiegen, nooit klachten gehad. Nu geverfd op de “nieuwe” manier, de pot boven op de was leggen. Hierdoor zijn de verfdeeltjes in de rubbers terecht gekomen. Na het verven de wasmachine 2 maal gedraaid zonder was. Ik dacht dat het nu wel klaar goed was gereinigd om nu een witte was te draaien.. helaas!! Alle witte was bevatte vlekken van de achtergebleven verfresten dienen de rubbers hebben gezeten.

Gewenste Oplossing:

Aanpassing in de gebruiksaanwijzing, net zoals voorheen de verf verdelen in de trommel.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM