Klacht: duurste wasprogramme en geen schone auto

Ric01301 op 12 december 2016 over ARGOS OIL in de categorie Benzinestations

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ARGOS OIL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf ARGOS OIL
Categorie Benzinestations
Status Open
Datum 12 december 2016

Een klant van Argos Oil in Coevorden heeft een klacht ingediend over de hoge kosten van het wasprogramma, dat €18,00 kostte. Na het wassen was de auto echter nog steeds niet schoon, wat leidde tot onvrede over de kwaliteit van de service. De medewerkster gaf aan dat de auto erg smerig was, wat de klant als onvoldoende verklaring beschouwde.

Mijn Klacht:

ik tankte tot nu toe altijd bij argos coevorden, en vandaag ook getankt en dacht, laat ik de auto ook eens wassen, duurste programma genomen(want dat is het beste zei de dame..)
Nou auto was nog bijna net zo smerig als voor het wassen, waarop de dame zei: ja maar hij was ook wel erg smerig….,
Alsof ik kom om een schone auto te gaan wassen voor €18,00

Gewenste Oplossing:

Als mijn auto wel in 1x schoon wordt bij het wassen, of dat er van tevoren iemand de auto inwast, of op zn minst een vermelding, dat smerige auto,s eerst zelf (in)gewassen dienen te worden..

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ARGOS OIL over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM