Klacht: Ongevraagd lidmaatschap

niek1972 op 06 december 2012 over Dutch pharma supplements in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Drogisterijen
Status Nieuwe klacht
Datum 6 december 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 11 september 2012 via facebook een proefpakket besteld voor voedings-supplementen met een eenmalige machtiging voor € 6,95

Dit pakket ontvangen incl. nota/brief waar je je binnen 3 weken na ontvangst van pakket schriftelijk moest afmelden voor vervolgzendingen, deze over het hoofd gezien.

Vervolgzending ontvangen op 12 okt. en deze op 17 okt. aangetekend retour gezonden incl. rode kaart en gelijk het bedrag € 58,95 dat van mijn bankrekening af was geschreven terug laten boeken en beide bovenstaande bedrijven geblokkeerd.

Op 19 okt. een brief ontvangen dat de vervolgzending is ontvangen maar conform hun voorwaarden is echter na acceptatie van de proefzending de minimale lidmaatschapsperiode een jaar.

Vervolgzending is niet retour gezonden of laten zenden maar kreeg 16 nov. een eerste betalingsherinnering € 65,70 dat voor 23 nov. betaald moet zijn.

Al een paar keer geprobeerd telefonisch contact te zoeken maar er wordt niet aangenomen.

Advies gevraagd bij de consuwijzer en deze onderstaande brief gestuurd waar tot op de dag van vandaag (6 dec.2012) nog niet is gereageerd.

Dutchpharma Supplements

Postbus 4968

4803 EX Breda

Betreft: Niet gesloten overeenkomst (klantnr. 1904414475)

Voorschoten 22 november 2012

Geachte heer/mevrouw,

Op 16 november j.l. ontving ik van uw bedrijf een faktuur/bevestiging van een gesloten overeenkomst.

Ik heb wel contact gehad maar alleen ingestemd een gratis proefpakket te ontvangen zonder verder verplichtingen.

De geleverde vervolgzending is per aangetekende brief naar u geretourneerd en is bij u in het bezit.

Aangezien er geen sprake is van een door mij verrichte toestemming – ook geen mondelinge toestemming – welke nodig is om een overeenkomst tot stand te doen komen, beschouw ik het door u toegestuurde contract als ongevraagd.

Zolang u niet slaagt een bewijs van mijn toestemming te verschaffen, zal ik mij niet gebonden achten aan het contract en niet verplicht zijn u iets te betalen.

Ik verzoek u om een reactie binnen 7 dagen na datum van deze mail en

verwacht geen verdere rekeningen van uw bedrijf meer te ontvangen.

Met vriendelijke groet,

Gewenste Oplossing:

Uitschrijving !!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM