Klacht: Dutch pharma jaarcontract

Smile1985 op 20 januari 2013 over Dutch pharma supplements in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Drogisterijen
Status Nieuwe klacht
Datum 20 januari 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik zou een kennismakingspakket ontvangen wat ik kon annuleren als het beviel. Ik heb het geprobeerd, maar ik kreeg ontzettende buikpijn van de tabletten. Ik heb hKet geannuleerd. Ze blijven mij pakketen toe sturen en bedragen afschrijven. Ik heb 5 mails gestuurd en ik denk een stuk of 4 keer gebeld. Op de mails heb ik nooit antwoord gekregen. Ik heb ze eindelijk telefonisch kunnen bereiken en het zou uitgezocht worden. Ik heb nu een brief gekregen waarin ze beweren dat ze mijn annulering nooit ontvangen hebben en ik nu vast zit aan een jaarcontract. Ook ontvang ik het voor 2 personen terwijl ik alleenstaand ben.

Gewenste Oplossing:

Niks meer ontvangen van dit bedrijf, geen bedragen meer afschrijven. Geld terug wat ze al hebben afgeschreven en excuses dat ze nooit ergens op reageren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Dutch pharma supplements

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Dutch pharma supplements nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM