Klacht: Schade door lekkende Duracell Batterijen

user-1407609 op 11 januari 2018 over Duracell in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Duracell
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 11 januari 2018

Een consument heeft schade ondervonden door lekkende Duracell-batterijen in zijn AED en hoofdlamp. Twee van de drie AAA-batterijen in de hoofdlamp waren gelekt, waardoor het apparaat niet meer functioneerde. De gebruiker vermoedt een mogelijke fabricagefout, aangezien hij altijd Duracell-batterijen gebruikt zonder eerder problemen te ervaren.

Mijn Klacht:

Hallo Beste Klachtenbehandelaar.
Afgelopen week controleerde ik mijn AED (daarin zit een 9Volt Blockbatterij van Duracell in. Verder heb ik in mijn AED tas een Led Lenser Hoofdlamp zitten daar als ik een oproep krijg om te gaan reanimeren niet altijd op een goed verlichte locatie moet werken.Bij controle van de Led Lenser Hoofdlamp bleek deze niet meer te werken en bij controle van het batterijvak bleek dat 2 van de 3 AAA batterijen hadden gelekt.Ik heb nog geprobeerd de contacten te reinigen maar het kwaad was al geschied.
Daar ik altijd voor al mijn spullen Duracell batterijen gebruik en dit nog nooit heb meegemaakt ga ik ervan uit dat hier mogelijk een fabricagefout of iets dergelijks aan ten grondslag moet liggen.De AED tas staat altijd bij mij in de huiskamer (dus niet in 1 of andere vochtige ruimte of zo) Ik kan u eventueel mijn Led Lenser Hoofdlamp en de 3 batterijen toesturen onder Rembours.

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als ik een tegemoetkoming (vergoeding) Van mij nieuwe Led Lenser Hoofdlamp welke ik aan heb geschaft. Eventueel kan ik de Factuur daarvan overleggen.In het hieronder gesitueerde invulveld is het mogelijk om een foto toe te voegen.Echter ik ben niet zo handig met Computers E.D. maar kan wel eventueel een foto maken met mijn iPad en daan de foto\'s mailen. De kosten van mijn nieuwe Led Lenser Hoofdlamp bedroegen €58,00 U kunt altijd contact met mij opnemen via MOB Tel 0653731964 of per mail [email protected]

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM