Klacht: Boete bij niet stopzetten OV kaart. Wij als ouders en hijzelf hadden

cilla15 op 26 februari 2013 over DUO-IBgroep in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie klachtmelden
Status Open
Datum 26 februari 2013

Ouders van een 20-jarige zoon hebben een klacht ingediend over een boete die hun zoon heeft ontvangen omdat hij zijn OV-kaart niet tijdig heeft stopgezet. Ondanks dat hij was geïnformeerd dat hij geen recht meer had op de kaart zonder studiefinanciering, werd hem niet verteld dat hij deze moest stopzetten. De ouders vinden het onterecht dat zij hierover niet adequaat zijn geïnformeerd door de klantenservice.

Mijn Klacht:

Mijn zoon van 20 vertelde vorig jaar oktober 2012 dat zijn OV kaart geblokkerd was omdat hij geen studiefinanciering meer had. Hij vertelde er nog bij dat hij van een klasgenoot gehoord had dat hij een boete kreeg als hij vanaf dit moment nog met deze kaart ging reizen. Vanaf dit moment heeft hij hem ook niet meer gebruikt! Nu zijn wij er gisteren achter gekomen dat hij hem stop had moeten zetten. Maar dat heeft die mevrouw van de OV die ik toendertijd aan de telefoon had om te informeren of ze hem zomaar die kaart konden stopzetten niet verteld. Ze zij alleen… “Mevrouw… zonder studiefinanciering heeft hij geen recht meer op een OV kaart”! Ik werk niet bij het OV-team, en hoe kan ik dit dan weten dat hij stopgezet moet worden bij een oplaadpunt, zonder dat iemand mij dit verteld??? We hebben nu een boete van zowat €800,00 te pakken en die kaart is niet eens meer gebruikt! Een fijne melkkoe zeg!!! Onwetende burgers het geld uit de zak stelen! Want zo zie ik het!!! Als je een moord pleegt kom je er nog bekaaid vanaf in dit land en krijg je zelfs van alle kanten hulp (Ook weer van onze centen). Maar vergeet maar eens iets te laten wat je niet eens verteld is, en zo eerlijk mogelijk leeft….? Je wordt gestraft, gestraft, en nog eens gestraft! Laten ze het personeel bij dat telefoonteam maar eens beter instrueren! En als er dan ook nog eens een brief was gekomen als een herrinering, dan kon ik hier nog in mee gaan. Maar als we er gisteren niet toevallig achter waren gekomen, hadden we uiteindelijk ons huis kunnen verkopen om de boete die er dan was ontstaan te kunnen gaan betalen! Zééér slechte zaak van de overheid! Maar die mogen dat schijnbaar!!!!Ik ga er verder mee aan de slag. Dit klopt van geen kant!

Gewenste Oplossing:

Kwijtschelding van de boete!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DUO-IBgroep

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DUO-IBgroep nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM