Klacht: Watermeter gestolen zoek oplossing klantenservice blijft om de pot draaien

Mischa Goldhagen op 29 augustus 2022 over Dunea in de categorie Waterleidingbedrijf

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Dunea has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Dunea
Status Open
Datum 29 augustus 2022

Een klant van Dunea meldt dat zijn watermeter is gestolen, terwijl het bedrijf beweert dat deze nog op zijn plek is. De klant, die nu een contract op zijn naam wil afsluiten, ondervindt problemen met de klantenservice die de situatie niet erkent, ondanks het indienen van foto's als bewijs. Hij zoekt naar een oplossing voor deze kwestie.

Mijn Klacht:

Ls. aaltje noordewierstraat 55 2551SC den haag. Watermeter is volgens dunea nog op zijn plek, ik heb als eigenaar geen opdracht gegevens de watermeter te verwijderen en toch is de watermeter niet aanwezig. Deze is dus gestolen. Laatste contract was op naam van de huurder van het pand. Ik probeer nu op mijn eigen naam een contract af te sluiten, maar ik stuit op tegenwerking omdat Dunea ook na het sturen van foto’s claimt dat de meter wel aanwezig is. Ik zoek een oplossing voor dit probleem

Gewenste Oplossing:

1 Een contract op mijn naam
2 een watermeter obv waarvan ik de afgenomen hoeveelheid water kan afrekenen met dunea. Hiervoor zal dunea ter plaatse een meter moeten plaatsen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Dunea over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Mischa Goldhagen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM