Klacht: Uitblijven levering

ben.versteege op 10 januari 2014 over Drankprijs.nl in de categorie Internetshops - Voeding en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 10 januari 2014

Een klant heeft op 23 december voor €128 aan drank besteld bij Drankprijs.nl, maar de levering is tot op heden uitgebleven. Na een belofte van snelle levering op 3 januari en het ontbreken van verdere communicatie, heeft de klant om een retourbetaling gevraagd en aangegeven aangifte te zullen doen van internetoplichting.

Mijn Klacht:

23 december eveneens voor €128 drank besteld echter niet gelevers. 3 Jan Email gekregen met een belofte zo snel mogelijk te leveren echter tot op heden geen levering. Vandaag retourbetalinggevraagd en na uitblijven van reactie aangegeven dat er bij de Politie aangifte gedaan zal worden van Internetoplichting

Gewenste Oplossing:

Geld retour en eliminatie van de site

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Drankprijs.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Drankprijs.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM