Klacht: Pieter4151

Pieter4151 op 14 april 2021 over DPD in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf DPD
Status Open
Datum 14 april 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

in 1 woord: SLECHT. Beloven van alles. Pakket is afgeleverd maar is nooit bij ons afgeleverd en weten niet aan wie wel????????? Bij de buren zeggen ze aan de telefoon. Ow we hebben geen huisnummer maar vraag maar even aan de buren. Natuurlijk zal het de 300 buren even vragen. Dan zeggen dat vanaf het depot de chauffeur zijn fout gaat herstellen en zal ZEKER langskomen. Doet ie niet. Hij moet nou nog komen.
Wat een amateurs. Zeer slecht.
De chauffeur die dit pakket kwijt heeft laten raken mag de kosten betalen van zijn loon. Als baas zijnde had ik hem allang mijn bedrijf uitgezet! Reviews online liegen er niet om! Wat een amateurs. Vreselijk bedrijf. Nooit meer.

Gewenste Oplossing:

Als die amateurs het pakket leveren waar we voor betaald hebben!!!!!!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DPD

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DPD nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Pieter4151
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM