Klacht: bezorger regio den haag hoogeveenlaan

Daymyan Aannemersbedrijf op 11 augustus 2020 over DPD in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf DPD
Status Open
Datum 11 augustus 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Geachte,

Ik heb nu 3x een pakket die via dpd bezorgd zou worden niet tijdig ontvangen ik moest het zelf naar pick up steenwijklaan. mijn moeder die op de bezorging wacht ziet dat de bezorger langsrijd en aan de overburen pakketen bezorgd maar slaat mijn adres over zonder voor de deur te zijn geweest, vervolgens krijg ik een melding dat ik niet thuis was.
u begrijpt dat ik een aannemer ben en dat ik de bestelde artikelen nodig heb om mijn klus af te maken. dit is een kwalijke zaak en wil dat dit uitgezocht wordt waarom mijn adres overgeslagen wordt?!

een maand geleden heb ik een Trespaplaat besteld die ook via DPD bezorgd zou worden die vervolgens teruggestuurd naar de leverancier met de mededeling dat de Trespa plaat beschadigd was. na ontvangst heeft de leverancier het vervolgens weer terug gestuurd omdat het niet beschadigd bleek te zijn.
Ik heb dit uit eigen zak moeten betalen. voor meer info mailen.

Gewenste Oplossing:

nooit

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DPD

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DPD nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Daymyan Aannemersbedrijf
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM