Klacht: Problemen met identiteitsverificatie en klacht over service

klager09baba5f ✓ Verified op 28 maart 2026 over DokterOnline in de categorie Zorghulpmiddelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Zorghulpmiddelen
Status Open
Datum 28 maart 2026

Een klant heeft herhaaldelijk geprobeerd zijn identiteit te verifiëren na het plaatsen van een bestelling bij DokterOnline, maar zonder succes. Hij uit zijn bezorgdheid dat dit op een scam lijkt en vindt het onacceptabel dat er op deze manier geld wordt verdiend, vooral ten koste van zieke mensen. Pogingen om contact op te nemen met de klantenservice zijn niet succesvol geweest.

Mijn Klacht:

Ik heb een bestelling geplaatst en de vragenlijst ingevuld, maar ik heb 20 keer geprobeerd mijn identiteit te bevestigen zonder succes. Dit lijkt op een scam, omdat ik elke keer de verificatie niet kon doorlopen. Het is onacceptabel dat er op deze manier geld wordt verdiend, vooral over de rug van zieke mensen. Ik heb geprobeerd contact op te nemen met DokterOnline, maar ze zijn niet bereikbaar.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om een terugbetaling of een alternatieve manier om mijn identiteit te verifiëren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 dagen geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over DokterOnline
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 dagen geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DokterOnline

Bericht van Robin van Klacht.nl

19 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DokterOnline nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door klager09baba5f
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM