Klacht: Onterecht geld afgeschreven

Sf2803 op 23 juli 2014 over docdata payments in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
docdata payments has resolved this complaint
Klacht opgelost op 24 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Docdata Payments handelt het betalingsverkeer af voor een groot aantal webwinkels. Na het afhandelen van de betaling laten wij de webwinkel weten dat er betaald is en storten wij het geld op de bankrekening van de webwinkel. Wij leveren zelf...

Categorie Betalingsdiensten
Status Opgelost
Datum 23 juli 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zij hebben mij onlangs 2 pakketten gestuurd, daarover wil ik best de verzendkosten betalen, maar er is een totaal van 28 euro afgeschreven.
Ik wens dit eventuele abonnement per direct op te kunnen zeggen, want zoals het bedrijf ZELF aangeeft zou het om een EENMALIGE verzending van een proefpakket gaan. Ik wil niets meer ontvangen en ik wil dat er géén geld meer wordt afgeschreven!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als er niets meer wordt afgeschreven en de verzendingen stoppen. 2 keer 6,95 verzendkosten is niet gelijk aan 28 euro die bij mij is afgeschreven.
Tevens ben ik ook pas tevreden wanneer zij dit eens duidelijk aan klanten melden. Dit is oplichterij.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar docdata payments over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door docdata payments in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat docdata payments een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

docdata payments

Heeft op 24 juli 2014 om 11:21 geantwoord

Geboden Oplossing:

Docdata Payments handelt het betalingsverkeer af voor een groot aantal webwinkels. Na het afhandelen van de betaling laten wij de webwinkel weten dat er betaald is en storten wij het geld op de bankrekening van de webwinkel. Wij leveren zelf de bestelde producten of diensten niet uit.

Wij hebben de klant informatie gegeven over de contactgegevens van de desbetreffende webshop zodat de webwinkel rechtstreeks benaderd kan worden en de eventuele machtiging bij hen opgezegd kan worden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM