Klacht: ongewenste automatische doorlopende incasso

nikki de pree op 09 januari 2015 over docdata payments in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
docdata payments has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 januari 2015
Reactie van het bedrijf:

Docdata Payments handelt het betalingsverkeer af voor een groot aantal webwinkels. Na het afhandelen van de betaling laten wij de webwinkel weten dat er betaald is en storten wij het geld op de bankrekening van de webwinkel. Wij leveren zelf...

Categorie Betalingsdiensten
Status Opgelost
Datum 9 januari 2015

Een consument heeft een klacht ingediend over een ongewenste automatische doorlopende incasso door Docdata Payments na de aankoop van een tube tandpasta. De consument stelt dat er geen toestemming is gegeven voor deze incasso, ondanks een ontvangen e-mail waarin wordt aangegeven dat er een machtiging is afgegeven voor doorlopende afschrijvingen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik heb een tube tandpasta voor €3.99 gekocht en achteraf blijkt dat ze nu een automatsche machteging hebben om zomaar bedragen af te schrijven van mijn rekening zonder dat ik hier toestemming voor heb gegeven, deze mail kreeg ik van hen:

Geachte heer/mevrouw de Pree,

U heeft via een initiële iDEAL betaling een machtiging afgegeven voor een doorlopende SEPA incasso aan Docdata Payments ten name van Premium Plus International AG.

U gaat akkoord met de doorlopende afschrijving per SEPA-incasso van het met Premium Plus International AG afgesproken bedrag van de onderstaande rekening.

Middels deze akkoordverklaring, geeft u toestemming aan:
Stichting Foundation Docdata Payments (in naam van Premium Plus International AG) om een incasso-opdracht te sturen naar uw bank om het met Premium Plus International AG afgesproken bedrag doorlopend van uw rekening af te schrijven.
Docdata Payments is in deze slechts een dienstverlener voor Premium Plus International AG.

Gegevens mandant: Stichting Foundation Docdata Payments
Hoofdstraat 82
8972LB
Driebergen-Rijsenburg
NL

Incassant ID: NL98ZZZ301689820000
Mandaatnummer: ddps-252644823-201501091723508-3

Bedrag: EUR 3.99
Rekening: NL65RABO0308213475
Omschrijving: Premium Plus International AG Premium Plus International AG Ultra

Persoonsgegevens rekeninghouder: J.N. DE PREE
Oost-Havenstraat 2
4486AR
Colijnsplaat
NL
E-mail adres: [email protected]

Gewenste Oplossing:

Als deze automatische machtiging word stopgezet en ik nergens meer aan vast zit.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar docdata payments over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door docdata payments in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat docdata payments een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

docdata payments

Heeft op 12 januari 2015 om 12:16 geantwoord

Geboden Oplossing:

Docdata Payments handelt het betalingsverkeer af voor een groot aantal webwinkels. Na het afhandelen van de betaling laten wij de webwinkel weten dat er betaald is en storten wij het geld op de bankrekening van de webwinkel. Wij leveren zelf de bestelde producten of diensten niet uit.

Wij hebben de contactgegevens van de desbetreffende webshop naar de klant gestuurd zodat de machtiging bij hen opgezegd kan worden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM