Klacht: Misdrijf gepleegd via telefoon met ideal

inaenpaulkoppen op 18 september 2013 over docdata payments in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
docdata payments has resolved this complaint
Klacht opgelost op 19 september 2013
Reactie van het bedrijf:

Docdata Payments handelt het betalingsverkeer af voor een groot aantal webwinkels. Na het afhandelen van de betaling laten wij de webwinkel weten dat er betaald is en storten wij het geld op de bankrekening van de webwinkel. Wij leveren zelf...

Categorie Betalingsdiensten
Status Opgelost
Datum 18 september 2013

Op 3 september ontving de moeder van de klager een telefoontje van iemand die zich voordeed als een medewerker van de Rabobank. Ondanks haar twijfels en herhaalde verzoeken om te stoppen, gaf ze uiteindelijk haar gegevens door, wat leidde tot een ongeautoriseerde afschrijving van meer dan 900 euro van haar en haar zoon's rekening.

Mijn Klacht:

Dinsdag 3 september om 19.15 werd mijn moeder gebeld door een “medewerker” van rabobank. Althans dat vermelde ze. Vervolgens moest mijn moeder verschillende keren een aantal nummers opnoemen die op haar random reader te voorschijn kwamen. Tijdens dat gesprek van bijna een half uur heeft mijn moeder verschillende keren vermeld dat ze het niet vertrouwde en het niet wou!! De “medewerker” las toen een aantal gegevens op van ons thuis waardoor mijn moeder weer een beetje terug keerde. Met lood in haar schoenen is ze toch door gegaan met de nummers oplezen die te voorschijn kwamen nadat ze haar eigen bankpas in de random reader stopte. DIT IS EEN MISDRIJF GEWEEST!!!! Nadat ze dat gedaan had werd van haar eigen rekening meer dan 500 euro afgeschreven. Van mij zelf (zoon) meer dan 400 euro. En van mijn broertje en zusje bij elkaar een bedrag van 230 euro.
Al hebben we bijna niets te makken en hebben we een tijd geleefd van mijn rekenings nummer. zouden we graag ons geld terug gestort willen krijgen. Ook al heeft mijn moeder dit zelf gedaan maar onder dwang van de desbetreffende medewerker.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag willen weten naar welk rekenings nummer dit is over gemaakt via jullie. En als dat bekend is, ook graag willen weten of dit vaker is voorgekomen naar dat rekenings nummer. Daarnaast zou ik het erg op prijs stellen als er enige moeite word gedaan naar het terug halen van het gestolen geld. Samen met mijn moeder heb ik al aangifte gedaan bij politie oost-brabant te Boxtel. En langs de bank geweest. maar die moeten wachten op verder verslag.

Hopelijk kunnen jullie ons verder helpen want wij zijn ten einde raad!

Met vriendelijke groeten,

Ina en Paul Koppen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar docdata payments over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door docdata payments in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat docdata payments een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

docdata payments

Heeft op 19 september 2013 om 12:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

Docdata Payments handelt het betalingsverkeer af voor een groot aantal webwinkels. Na het afhandelen van de betaling laten wij de webwinkel weten dat er betaald is en storten wij het geld op de bankrekening van de webwinkel. Wij leveren zelf de bestelde producten of diensten niet uit.

Wij hebben de contact gegevens van de desbetreffende webshop naar de klant gestuurd zodat de machtiging bij hen opgezegd kan worden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM