Klacht: Beau-lab/Caf Slim, Maandpakket CafSlim & Pure Products, Maandpakket VitaBoost

FemkeTeeling op 24 oktober 2014 over docdata payments in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
docdata payments has resolved this complaint
Klacht opgelost op 27 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

Docdata Payments handelt het betalingsverkeer af voor een groot aantal webwinkels. Na het afhandelen van de betaling laten wij de webwinkel weten dat er betaald is en storten wij het geld op de bankrekening van de webwinkel. Wij leveren zelf...

Categorie Betalingsdiensten
Status Opgelost
Datum 24 oktober 2014

Een consument heeft een proefpakket aangevraagd bij docdata payments voor €6,90, maar ontdekte dat er maandelijks €24,90 van zijn rekening werd afgeschreven zonder dat hij zich bewust was van een doorlopende verplichting. Ondanks pogingen om de afschrijvingen terug te boeken, bleef het probleem zich voordoen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik heb een proefpakket aangevraagd bij dit bedrijf voor €6,90. Die ander kon ik er gratis bij proberen en daar moet ik nu ook voor betalen.
Nu wordt er gewoon maandelijks €24,90 van mijn rekening gehaald terwijl het voor 1 malig was en niet dat ik ergens aan vast zat.
Nu is erop 14-07-2014 €24,90 van mijn rekening gehaald die ik niet meer terug kan storten en op 18-08-2014 is er zomaar €24,90 van mijn rekening afgeschreven.
Deze datum heb ik terug geboekt 22-09-2014
Deze datums heb ik geweigerd: 27-10-2014 & 27-10-2014

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als het stop wordt gezet en eigenlijk mijn geld terug wordt terug gestort. Het gaat om €49,80 voor iets wat ik maar 1 malig heb aangevraagd

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar docdata payments over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door docdata payments in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat docdata payments een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

docdata payments

Heeft op 27 oktober 2014 om 16:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Docdata Payments handelt het betalingsverkeer af voor een groot aantal webwinkels. Na het afhandelen van de betaling laten wij de webwinkel weten dat er betaald is en storten wij het geld op de bankrekening van de webwinkel. Wij leveren zelf de bestelde producten of diensten niet uit.

Wij hebben de contactgegevens van de desbetreffende webshop naar de klant gestuurd zodat de machtiging bij hen opgezegd kan worden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM