Klacht: pro forma aflosnota

Wesselos op 14 mei 2014 over direktbank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 12 februari 2015
Bedrijf direktbank
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 14 mei 2014

Een klant heeft op 5 april een verzoek ingediend bij ASR voor een pro forma aflosnota, maar ontving op 18 april bericht dat de hypotheek was overgenomen door Direktbank. Na contact met Direktbank over de nota, kreeg de klant te horen dat deze pas in de eerste week van mei beschikbaar zou zijn, maar op 14 mei was er nog steeds geen reactie ontvangen. De klant werd geadviseerd een directieklacht in te dienen en eventueel naar Kifid te stappen.

Mijn Klacht:

5 april verzoek gedaan bij ASR een pro forma aflosnota te krijgen.
18 april ontving ik een brief dat de hypotheek is overgenomen door Direktbank. Direct de e-mail die ik naar ASR had verstuurd doorgestuurd naar de direkt bank. Kreeg 3 dagen later het antwoord dat ik een passeerdatum en een notaris moest opgeven.
Terug gemaild dat ik enkel een indicatie wil om na te gaan of eht interessant is om over te sluiten. Gebeld met een vriendelijke mevrouw die aangaf dat wegens een nieuw systeem ze pas de 1e week van mei de nota konden sturen.
Inmiddels 14 mei nog niets ontvangen, nu wederom gebeld en gemaild, advies Direktbank. Stuut een directieklacht zij reageren waarschijnlijk niet maar dan kunt u naar de Kifid.

Gewenste Oplossing:

Een pro forma aflosnota waarbij het bepalen van de boeterente rekening wordt gehouden met de te lange doorlooptijden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over direktbank

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over direktbank nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door direktbank in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat direktbank een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM