Klacht: incasso zonder herrinering

jacqseit op 11 september 2012 over Diner Jaarkaart in de categorie Horeca

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
βœ… Klacht opgelost op 11 september 2012
Categorie Horeca
Status Opgelost
Datum 11 september 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

En ja ook ik heb een aanmaning gekregen van een kaart die ik zogenaamd heb aangeschaft. ik moet nu dus bezwaar aatekenen en aangifte gaan doen. 7 jaar geleden had ik idd een jaarkaart maar heb deze na verhuizen opgezegd. moet ik maar even aantonen. 7 jaar geleden. 6 jaar niets betaald vanwege de opzegging en na 7 jaar een nieuwe rekening. niet te geloven. ben lid van rader dus ga daar maar eens naar mailen.

Gewenste Oplossing:

Ik heb die kaart niet en wil hem ook niet en wil ook niet betalen voor iets dat ik niet heb en niet wil anders had ik hem ook niet op hoeven zeggen he.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Diner Jaarkaart in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Diner Jaarkaart een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM