Klacht: Denigrerende behandeling

h17sep op 18 september 2022 over De bonte wever in de categorie Horeca

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Horeca
Status Open
Datum 18 september 2022

Tijdens een bezoek aan het zwemparadijs op 17 september 2022 ervoer een gezin een denigrerende behandeling van een oudere lifeguard. De lifeguard stelde vragen over de zwemvaardigheden van hun dochter en twijfelde aan de relatie tussen de vader en het kind, ondanks dat het gezin aangaf dat de dochter in het bezit was van zwemdiploma's. Deze opmerkingen werden als ongepast en kwetsend ervaren.

Mijn Klacht:

We zijn zaterdag 17 September 2022 naar het zwemparadijs geweest. We waren er optijd. In de ochtend ook nog buiten gezwommen, ondat onze dochter een poos niet was wezen zwemmen en zwemmen haar lust en leven is. Ze had zich daarom erg verheugd op deze dag. Daarna ben ik tussen 12.00 en 13.00 alleen met haar in het binnenbad, glijbaan en wildwaterbaan geweest. Mijn man is daarna verder met haar wezen zwemmen/.spelen. Ondanks haar diplomas laten we haar nooit alleen. Toen ik rond 15.00 uur naar het restaurant liep wenkte ik hen dat we zouden vertrekken. Een oudere lifeguard/ badjuf vroeg mij of het mijn dochter was en of ze wel kon zwemmen. Ik gaf aan dat het klopte en dat ze over zwemdiplomas beachikte. Ze vroeg of mijn man wel de vader is, ondat mijn dochter vaak op de rug zat van hem. Die vraag vond ik al raar. Ze vroeg of ze onder water kon zwemmen en ik gaf aan dat ze zelfs meer dan 10 meter onder water kan zwemmen. Ze zei toen ik vraag het straks zelf aan haar alsof ze mij als moeder niet geloofde. Toen ik aangaf dat ze haar zwemdiplomas in Suriname behaald had werd er een denigrerende opmerking gemaakt alsof het zou ontbreken aan kwaliteit. Ik was zo verbouwereerd dat ik aangaf dat ook Suriname goede zwemmers heeft afgeleverd . Ze begon toen sarcastisch te lachen. Mijn dochter begon te huilen en gaf zelf aan dat banen zwemmen eigenlijk alleen buiten kan, ondat binnen alleen spelen is en gelijk heeft ze. We vonden het sowieso raar omdat het bad vol was net ouders en kinderen en een aantal die absoluut niet konden zwemmeb vanwege de leeftijd. Al met een leuke dag die jammer genoeg eindigde met een vervelende nasnaak en een dochter die niet meer naar die plek wil. We waren ons af wat de eigenlijke beweegreden van de mevrouw was… Geen vabi de blanke besoekers is benadert hierover en een kind die een leuke tijd in het bad heeft wordt zonder rede veroordeeld en wil nooit meer terug naar die plek.

Gewenste Oplossing:

Training van het personeel. Sociale en communicatieve vaardigheden bijbrengen.
Mijn man wil de confrontatie voor mijn dochter niet aan, maar eigenlijk zou een verobtschuldiging wel op zijn plek zijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over De bonte wever

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over De bonte wever nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door h17sep
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM