Klacht: Defect toestel

spoekie06 op 14 augustus 2013 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 15 augustus 2013
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw, Vervelend dat uw Samsung Galaxy S4 ter reparatie moet worden opgestuurd. Wij begrijpen dat u een nieuw exemplaar van de Samsung Galaxy S4 wilt. Degene die u dit kan aanbieden is uw verkooppunt, daar zij een koopovereenkomst met...

Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Opgelost
Datum 14 augustus 2013

De consument heeft in mei 2013 een nieuw Vodafone-abonnement afgesloten en gekozen voor een Samsung Galaxy S4, na problemen met een eerder toestel. Binnen twee maanden na de aankoop ondervond hij echter opnieuw problemen met het toestel, wat leidde tot een klacht. Deze klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Eind mei 2013 heb ik een Vodafone abonnement (Bel+SMS+Web Basis 200) afgesloten bij BelCompany in Zevenaar. Bij mijn vorige Vodafone abonnement had ik veel problemen ondervonden met mijn oude toestel . Dat was een Samsung Galaxy Gio GT-S5660, waarbij ik na ca. een half jaar steeds de melding “intern geheugen vol” kreeg. Om het toestel toch te kunnen blijven gebruiken, was ik genoodzaakt om steeds meer apps van het toestel te verwijderen. Gezien dit feit besloot ik eind mei bij het nieuwe abonnement dan ook te kiezen voor een luxe toestel: de allernieuwste Samsung Galaxy S4.
Kosten van het abonnement bedroeg € 37,50 per maand met ingang van 1 juni 2013. Voor het nieuwe toestel moest ik verder eenmalig € 99,00 bijbetalen.
Echter binnen 2 maanden na ingang van het abonnement kreeg ik ’s ochtends bij het inschakelen van mijn toestel , een storingsmelding op het beeldscherm en was verder gebruik onmogelijk. Ik ben naar de BelCompany gegaan, waar besloten werd om mijn Galaxy S4 voor reparatie op te sturen. Dit zou 8 tot 10 dagen duren. Na ruim een week kon ik mijn toestel weer ophalen. Er was een software update uitgevoerd en het toestel was afgeregeld volgens specificaties (?). Bovendien zou de uitgevoerde reparatie volgens een algehele test gecontroleerd zijn.
Helaas ging het al na 3 dagen wederom mis. Opnieuw kreeg ik, bij het inschakelen van het toestel, een foutmelding. Mijn man is dit keer met het apparaat naar de Belcompany in Zevenaar gegaan. Allereerst kreeg hij te horen dat het toestel daar niet gekocht was, want de zaak was sinds kort overgegaan van Belcompany naar Vodafone (echter wel hetzelfde adres en met dezelfde medewerkers). Hier wisten wij niets van. Desondanks werd hem vervolgens geadviseerd om het toestel voor reparatie bij de eigen Vodafone reparatiedienst in Arnhem aan te bieden. Dit heeft hij gedaan.
In Arnhem werd het toestel opnieuw nagekeken en “gereset”. Maar bij het inschakelen werd direct de storingsmelding al weer zichtbaar. Toen mijn man aangaf dat hij het toestel graag vervangen zou zien voor een nieuw apparaat, was dit geen optie, aldus de monteur. Hij zou het toestel naar een andere reparatiedienst opsturen voor een zgn. “vervanging van het binnenwerk”. Dit zou opnieuw ca. 10 dagen duren.
Ik had geen recht op een zgn. “leentoestel”. Daarvoor had dan ik een Vodafone-Red abonnement moeten afsluiten en dat had ik niet gedaan. Op de vraag van mijn man of het toestel, na herstel, dan wel naar ons huisadres kon worden verzonden, bleek ook dit onmogelijk. Wij moesten het toestel zelf weer in Arnhem komen afhalen!
Uiteindelijk constateer ik nu, dat ik voor de 2e maal in een maand tijd, wederom geen gebruik kan maken van het door mij afgesloten Vodafone abonnement, omdat ik mijn slechts 2 maanden oude toestel opnieuw voor reparatie kwijt ben!!!! Het abonnementsgeld wordt echter wel gewoon in rekening gebracht.
Bovendien word ik gedwongen om extra kosten te maken voor de reparatie. Voor het brengen en halen van het toestel moeten wij 4x de afstand Tolkamer (waar wij wonen) – Arnhem afleggen (2x heen en 2x terug). Die afstand bedraagt ca. 30 km, wat neerkomt op 4 x 30 km = 120 kilometer aan brandstof!!! En daarbij komt dan ook nog het benodigde parkeergeld in de Arnhemse binnenstad!!! Ik vind de hele gang van zaken dan ook zeer teleurstellend. Waarom komen deze kosten voor mijn rekening???
Met verbazing heb ik naderhand kennis genomen van een soortgelijke ervaring van een collega. Hij was in het bezit van een IPhone met een Hi-abonnement van de KPN. Toen zijn toestel een storing gaf, werd hem gratis een leen-toestel ter beschikking gesteld. Na een tweede storing van hetzelfde toestel werd zijn 10 maanden oude (!) toestel vervangen door een spiksplinternieuw exemplaar!
Ik betaal abonnementsgeld, maar kan er geen gebruik maken en wordt gedwongen extra kosten voor de reparatie te maken. Het zal u duidelijk zijn, dat ik het bovenstaande zeker zal laten meewegen, bij het afsluiten van een nieuw abonnement in de toekomst.

Gewenste Oplossing:

Nieuw toestel

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Samsung in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Samsung een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Samsung

Heeft op 15 augustus 2013 om 10:35 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw,

Vervelend dat uw Samsung Galaxy S4 ter reparatie moet worden opgestuurd.

Wij begrijpen dat u een nieuw exemplaar van de Samsung Galaxy S4 wilt. Degene die u dit kan aanbieden is uw verkooppunt, daar zij een koopovereenkomst met u hebben.

Wij gaan ervan uit dat de reparatie aan uw Galaxy S4 voorspoedig zal verlopen.

Met vriendelijke groet,

Paul
Samsung WebCare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM