Klacht: Niet in assortiment (voor de zoveelste keer!)

doobeydog op 21 september 2012 over Deen in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Deen has resolved this complaint
βœ… Klacht opgelost op 24 september 2012
Reactie van het bedrijf:

DEEN Klantenservice zal proberen telefonisch, persoonlijk contact op te nemen betreffende deze reactie.

Bedrijf Deen
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 21 september 2012

Een klant van DEEN in Monnickendam ervaart herhaaldelijk dat producten uit de folder niet in de winkel beschikbaar zijn, zoals de Friso peutergroeimelk die in de folder staat vermeld. De winkelmedewerkers geven aan dat het product niet in het assortiment zit, wat frustratie oproept bij de klant. Daarnaast heeft de klant ook klachten over de kwaliteit en houdbaarheid van producten bij DEEN.

Mijn Klacht:

De DEEN-folder van 16 t/m 22 september 2012 vermeldt:
Friso peutergroeimelk 1+ of 2+ pak 700 gram van 7,59 voor 6,49 euro.
Bij DEEN in Monnickendam op ’t Spil is het echter niet aanwezig. Zit niet in ons assortiment, zegt men daar.
Als iets in een DEEN-folder staat, dan moet het toch gewoon in alle DEEN-winkels te koop zijn, of ben ik nou gek?
Dit is niet de eerste keer en ik lees op de site klacht.nl heel veel van dit soort klachten over DEEN.
Ik lees ook veel klachten over de kwaliteit (over houdbaarheidsdatum!) en dat heb ik ook al een keer of vier aan de hand gehad.

Gewenste Oplossing:

Dat een reclame eens ook gewoon in de winkel te koop is en dat ik niet voor niks daarheen ga.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Deen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Deen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Deen

Heeft op 24 september 2012 om 09:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

DEEN Klantenservice zal proberen telefonisch, persoonlijk contact op te nemen betreffende deze reactie.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Deen beoordeeld.

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - DEEN heeft mij gebeld en ze laten het product uit een ander filiaal komen en bellen mij als het er is, zodat ik het dan kan ophalen voor de aktieprijs. Deze oplossing is goed, heel veel anders had het ook niet gekund. Ik moet wel zeggen dat men snel heeft gereageerd, maar daarvan kan misschien wel "klacht.nl" de oorzaak zijn.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer