Klacht: Niet ontvangen Fruit of the Loom t-shirts besteld bij Dealdigger en geen geld terug

jur87 op 10 augustus 2012 over Dealdigger in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 augustus 2012
Reactie van het bedrijf:

Geld is retour gestort.

Bedrijf Dealdigger
Categorie Deal-Sites
Status Opgelost
Datum 10 augustus 2012

Een klant heeft op 23 maart 2012 twaalf Fruit of the Loom t-shirts besteld bij Dealdigger, maar ontving geen verdere communicatie over de bestelling. Na herhaaldelijk contact en een annulering van de order, werd beloofd dat het bedrag binnen 30 dagen teruggestort zou worden, maar op 10 augustus 2012 was het geld nog steeds niet ontvangen. Uiteindelijk heeft de klant telefonisch contact opgenomen, waarbij opnieuw werd beloofd dat het bedrag deze week zou worden teruggestort.

Mijn Klacht:

Ik heb op 23-3-2012 12X Fruit on the loom t-shirts besteld. Vervolgens niet meer van Dealdigger vernomen.
op 18-4-2012 mail gestuurd naar Dealdigger, kreeg te horen dat er problemen waren bij de leverancier en dat het nog zeker een week ging duren. Daarom heb ik aan gegeven dat de order geannuleerd kon worden. vervolgens niet meer van het bedrijf vernomen.
aantal mails gestuurd maar geen reactie. pas op 3-5-201 kreeg ik een mail terug. ze gaven aan dat het bedrag binnen 30 dagen om mijn rekening zou staan.
nu 10-08-2012 nog steeds geen geld terug gekregen. ik heb maandag 6-8-2012 gebeld met dealdigger, daar gaven ze aan dat het geld deze week op mijn rekening zou staan. echter nog geen geld terug gekregen

Gewenste Oplossing:

geld terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Dealdigger in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Dealdigger een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Dealdigger

Heeft op 13 augustus 2012 om 12:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geld is retour gestort.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Dealdigger beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM