Klacht: Telegraaf sjoemelt met berichtgeving bij klacht niet ontvangen krant ?

Telganger op 20 november 2021 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Telegraaf
Status Open
Datum 20 november 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Bezorging van de krant is een ramp. Of liever gezegd het niet bezorgen.
Er is iets vreemds mee aan de hand en niet een normale oorzaak.
Heb het eens uigepozen.
De telegraaf zegt dat door omstandigheden (welke wordt nooit gezegd) de krant vertraagd is. Hiermee komen ze onder de belofte uit van op tijd bezorgen en krijg je dus ook geen compensatie. Daarna een bericht dat de krant voor 12 uur bezorgd zal worden (zaterdag). D
eze wordt echter helemaal niet bezorgd.
Klacht indienen helpt niet. Gaat weken en nu al maanden zo door. Wat de reden ook is: Het ligt er niet aan dat er een gebrek is aan bezorgers. Heb nagekeken maar er is op mijn postcode geen gebrek aan bezorgers en je kan niet solliciteren voor de ochtendkrant; van welke krant dan ook. Alleen voor de middagkrant zijn nog vacatures. Ook zijn er geen vacaturers voor depothouders of assistent depothouders. Andere ochtendkranten die door dezelfde bezorger worden bezorgd komen wel binnen zoals NRC.

Gewenste Oplossing:

Eis opheldering wat er aan de hand is en vergoeding voor het moeten kopen van de krant want de digitale krant geeft niet alle puzzels, reclames, staafdiagrammen Corona enz. enz.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telegraaf

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telegraaf nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Telganger
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM