Klacht: Misleiding kans op winnen

Dondertje op 28 augustus 2020 over de Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 28 augustus 2020

Een consument heeft een klacht ingediend tegen de Telegraaf over misleiding met een winactie voor een verzwaringsdeken. Ondanks dat de actie nog steeds op de website vermeld staat, werd de consument door een medewerker geïnformeerd dat het niet meer mogelijk was om deel te nemen. De consument overweegt zijn abonnement op te zeggen, maar is gebonden aan een contract tot juni 2021.

Mijn Klacht:

Bij de Telegraaf aanbiedingen.nl/krant
Staat
Win een swiss nights verzwaringsdeken vul de puzzel in en maak kans
Na veel zoekwerk het telefoon nummer van de Telegraaf gevonden want dat wordt nergens in de krant vermeld.
Gesproken met laura die vertelde dat het niet meer mogelijk was omdat doorgeven oplossing niet meer bestaat!!!
Terwijl er nota bene staat stuur uw antwoord in t/m 30 augustus naar www.telegraafaanbiedingen.nl/puzzel
Ik wilde meteen mijn abonnement opzeggen maar helaas contract tot 21/6/2021.

Gewenste Oplossing:

Niet tevreden

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over de Telegraaf

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over de Telegraaf nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Dondertje
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM