Klacht: geen krant ontvangen

Paula van Eijk op 04 januari 2024 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Telegraaf
Status Nieuwe klacht
Datum 4 januari 2024

Een abonnee van De Telegraaf ervaart herhaaldelijk problemen met de bezorging van de krant. Op zaterdag komt de krant vaak pas na acht uur, soms zelfs om negen uur, en er zijn ook dagen dat er helemaal geen krant wordt geleverd. Ondanks meerdere meldingen blijft de situatie onveranderd, wat leidt tot frustratie.

Mijn Klacht:

Vele dagen komt de telegraaf na acht uur soms pas om negen uur op zaterdag en ongeveer 1 x per week komt er helemaal geen krant.
Dit is hoogst irritant!!!
Al meerdere keren gemeld.

Gewenste Oplossing:

Als de krant iedere werkdag om even na zeven uur in de bus ligt en op zaterdag om 8 uur, zoals het in het abonnement is afgesproken.

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telegraaf

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telegraaf nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Paula van Eijk
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM