Klacht: De Telegraaf wordt sinds enige tijd niet meer per huisnummer bezorgd.

Ruud van der Veen op 16 november 2021 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Telegraaf
Status Open
Datum 16 november 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Het gaat om Residentie Molenwijck in Loon op Zand zo wordt de krant al enige weken niet goed bezorgd dit geld ook voor Brabants Dagblad , Trouw , het Financieele Dagblad.
Ik heb diverse malen een bezorgklacht ingediend.
Ook heb ik het gemeld per e-mail aan de klachtenservice van de Telegraaf en per e-mail aan de heer Jansen hoofdredacteur van de Telegraaf.
Ik heb nog steeds geen enkel antwoord ontvange van de klantenservice en ook niet van de heer Jansen.
Ik ben al meer dan 25 jaar geabonneerd op de Telgraaf en verwacht een duidelijk antwoord ook mijn mede bewoners verwachten dat.

R.A. van der Veen
Molenwijck 106
5175 WD
Loon op Zand.

Gewenste Oplossing:

Dat de krant weer in mijn brievenbus wordt bezorgd.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telegraaf

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telegraaf nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ruud van der Veen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM