Klacht: Prutsers en hupptrutten

Mj Haverhoek op 18 maart 2024 over De Goede Woning in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Woningcorporaties
Status Open
Datum 18 maart 2024

Een klant van De Goede Woning uit kritiek op de monteurs, die volgens hem onprofessioneel werken en afspraken niet goed opvolgen. Daarnaast uit hij zijn frustratie over de klantenservice, die hij als onkundig en ongepast beschrijft. De klacht benadrukt een algemene ontevredenheid over de kwaliteit van de dienstverlening en de communicatie van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Monteurs moeten veet elk simoel.ding 30 keer aantreden., wanneer er wat gemaakt word is het half gebakken. Die trutjes die de telefoon opnemen en afspraken .oeten implannen denken dat ze de eigenaar zijn met hun bijdehandtte rot bekken. Snotneuzen die geen tenische verstand hebben die popijopi spelen. Nee man. Waardeloze woningbouw. Vooral die hende witte voor honde poep overlast raad hij aan vlaggetjes te steken.. sja zo is hij waarschijnlijk groot gebracht maar ik niet.. ben niet groot gebracht om met stont en zeik te spelen.

Gewenste Oplossing:

Hun willen niks oplossen. Hun willen wachten tot hwt uit de hand loopt. En beetje geld/huur incasseren.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over De Goede Woning
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over De Goede Woning

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over De Goede Woning nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht Mj Haverhoek

2 jaren geleden - Word nooit niks serieus genomen. Waardeloos...en die onvriendelijke mokkels die de telefoon beantwoorden. Zonder kennis en denken dat ze alles weten.

Alle klachten die gemeld zijn door Mj Haverhoek
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM