Mijn Klacht:
Eigenlijk is mijn klacht aan het adres van CZ heel lang en ik ben bijzonder gefrustreerd door dit bedrijf met een depressie als gevolg. Ik zal desondanks proberen om het enigszins kort te beschrijven:
Ik heb van te voren de vraag gesteld of ik in aanmerking kwam voor vergoeding van mijn gebruikte medicijnen. Hierop heb ik een email gekregen en hebben ze mij de criteria uitgelegd in welke gevallen de vergoeding mogelijk is. Dat antwoord was helder en aangezien ik voldeed aan die criteria ben ik een traject aangevangen. Ik heb nog op de website van CZ gekeken of ik nog speciaal toestemming nodig had: dat was niet het geval, iig stond er niets van waaruit blijkt dat ik bepaalde stappen had moeten ondernemen.
Eenmaal zover, heb ik de kosten die ik had voorgeschoten, gedeclareerd. Vanaf dat moment begon de ellende met de zorgverzekeraar. Eerst volgde de afwijzing van mijn declaratie, mijn klachten werden niet adequaat behandeld en kreeg geen gehoor. Mijn klachten kwamen niet verder dan een eerstelijns medewerker waarbij ze uit coulance (E) 250 eenmalig betaalden. Ze bleven mij de informatie geven aan welke criteria ik moest voldoen. Ik voldeed aan die criteria maar betalen, verder komen in de organisatie? Ho maar. Uiteindelijk verwezen ze mij terug naar de specialist. Om een heel lang verhaal kort te maken: CZ had de regels niet goed begrepen en deze verkeerd gecommuniceerd. De specialist had namelijk te maken met hele andere criteria. Deze foute interpretatie ging zelfs door tot hun juridische afdeling en omdat ze van mij af wilden hebben ze mij verwezen naar de specialist. Zij heeft vervolgens aan mij moeten vertellen wanneer het wel vergoed wordt. Ik was uiteindelijk een jaar verder, niets opgeschoten, veel armer en een depressie rijker. Ik sta nu voor het kruispunt: ga ik verder met de behandelingen die ik niet goed kan betalen of stop ik ermee. Het gevolg van het laatste is dat mijn behandeling stopt en ik terug naar af ga. CZ heb ik niets meer gehoord (uiteraard). CZ helpt je niet gezonder te worden maar helpt je verder de misère in. Mijn advies aan iedereen die het wil horen: blijf weg bij CZ.
Gewenste Oplossing:
Ik wil graag dat ze
a) erkennen dat ze mij verkeerd hebben voorgelicht;
b) de kosten alsnog vergoeden.


