Klacht: Foute voorlichting

Klajes op 05 oktober 2013 over CZ in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
CZ heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 11 oktober 2013
Reactie van het bedrijf:

Collega van de afdeling Medische beoordelingen en Zorgservice nam contact op met verzekerde om hem de klachtenprocedure via de SKGZ uit te leggen.

Bedrijf CZ
Categorie Verzekering
Status Opgelost
Datum 5 oktober 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zo’n twee jaar geleden is er bij mijn vrouw een Perthes heup geconstateerd. Deze chronische aandoening is door toenemende klachten pas op haar 40ste ontdekt. Conclusie: operatie is onontkoombaar echter op basis van leeftijd is uitstel van groot belang.
Voorstel van orthopeed is twee wekelijks fysiotherapie om klachten te verminderen. Daar mijn vrouw op dat moment slechts een “basis” verzekering had eerst contact opgenomen met CZ om dit bespreekbaar te maken alvorens de therapie in te plannen. Reactie was; geeft aan van welke chronische code er sprake is zodat we op basis hiervan aan kunnen geven of u wel/niet voor vergoeding in aanmerking komt. Vervolgens code opgevraagd bij de orthopeed en hiermee terug gebeld met CZ. Reactie van de betreffende helpdesk medewerk(st)er (helaas de naam niet genoteerd en niet eea laten bevestigen per mail): Akkoord, u kunt hiermee aan de slag. de eerste behandelingen(aantal weet ik niet meer) zijn logischerwijs voor eigen rekening zoals in de voorschriften vermeld. Voor ons geen probleem wat de pijn moet zsm aangepakt worden.
Was het antwoord negatief geweest dan hadden we (gezien de tijd van het jaar) een paar maanden uitgesteld om vervolgens in het nieuwe jaar het pakket uit te breiden met extra behandelingen.
Nu komt het!!
CZ stuurt een rekening van ongeveer € 1500. Foutje dachten we, gelijk maar even bellen. Nu geeft CZ aan de behandelingen niet te willen vergoeden omdat de chronische code niet voor vergoeding in aanmerking komt.
Zowel de behandelend fysiotherapeut alsmede de Orthopeed hebben gebeld met de zgn specialist van CZ en zelfs brieven geschreven met uitleg over de aandoening en het behandel plan, neem van mij aan, deze moeite nemen ze niet zo maar!! Elke keer krijgen we een briefje terug met een negatief antwoord. Men neemt zelfs niet de moeite om het gesprek aan te gaan dan wel een blik te willen werpen op de alles zeggende röntgen foto.
De reactie van een medewerker van CZ op de vraag van de fysiotherapeut waarom men eerder wel heeft aangegeven dat de code voldoende was: “dat had de betreffende medewerker niet mogen zeggen”.
Inmiddels heeft mijn vrouw, binnen twee jaar na de constatering, een volledige heup prothese gekregen en zijn wij nog steeds bezig ons gelijk te halen.
De kosten van de eerste behandelingen waarvan we terecht vinden dat we ze moeten betalen hebben overigens gelijk betaald.
Omdat de financiële afhandeling vanuit CZ richting het ziekenhuis (Nij Smellinghe te Drachten) is gegaan hebben ze het geld binnen en wacht het ziekenhuis nog op het geld van ons.
Ze werken hier op een fantastische manier in mee en gunnen ons de tijd om ons recht te halen, zo nodig via de juridische weg!

Gewenste Oplossing:

Volledige vergoeding

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb CZ een herinnering gestuurd dat deze klacht nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door CZ in behandeling genomen

Bericht van CZ

12 jaren geleden - Beste Klajes, Wij lazen uw klacht en sturen deze ter afhandeling door naar inze collega's van de afdeling Klachten en Geschillen. Zij nemen binnen vijf werkdagen contact met u op. Met vriendelijke groeten, Karlijn medewerker Webcareteam CZ

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat CZ een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van CZ beoordeeld.

Klajes

Heeft op 11 oktober 2013 om 11:13 geantwoord

Verwijzing naar de procedure is wat ons betreft niet de gewenste oplossing. Telefonisch contact was positief echter heb ik aangegeven dat alle vervolg stappen wederom van onze kant moeten komen, op basis van alle eerder genomen stappen inclusief die van de Orthopeed en Fysiotherapeut heb ik weinig vertrouwen in dit traject. We zullen helaas weer in de pen moeten klimmen daar waar ik bij voorkeur een persoonlijke afspraak had gehad. Face tot face kom je naar mijn mening sneller tot een oplossing...
Wordt vervolgd dus.

CZ

Heeft op 11 oktober 2013 om 12:04 geantwoord

Geboden Oplossing:

Collega van de afdeling Medische beoordelingen en Zorgservice nam contact op met verzekerde om hem de klachtenprocedure via de SKGZ uit te leggen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM