Mijn Klacht:
Het is mij al een stuk duidelijker geworden dat de zorgverzekeraars alleen kijken naar wat er op de declaratie staat vermeld, In dit geval bepaald de pedicure dat de behandeling van het verwijderen van eelt en het knippen van de nagels bij diabetes niet medisch noodzakelijk is.
In mijn ogen is een behandeling medisch noodzakelijk als het nodig is om de klachten van complicaties die bij een aandoening, ziekte horen etc. te verminderen of weg te doen wegnemen.
Bij een diabetisch voet, dat wordt veroorzaakt door de diabetes, kan er een afwijkende voetstand of afwijkende teenstanden ontstaan. Hierdoor ontstaan er drukplekken wat zorgt voor snellere eeltgroei, likdoorns en pijnlijke plekken. Daarnaast worden wondjes hierdoor minder snel opgemerkt en is ook de doorbloeding van de voeten minder goed, bij mensen met een diabetische voet. Buiten het feit dat men op oudere leeftijd minder makkelijk de eelt zelf kan verwijderen, brengt dit een verhoogd risico met zich mee op wondjes en huidzweren, vooral bij diabetes kan dit enorme complicaties opleveren, waaronder infecties, ulcera en zelfs amputatie van de voet.
Ik snap dus ook werkelijk niet, waarom deze behandelingen niet medisch noodzakelijk zijn maar om cosmetische redenen. Deze mensen gaan niet naar de pedicure omdat ze zo graag zachte voetjes en mooie nagels willen hebben maar omdat zij last hebben van een aandoening en wel een medische aandoening dat medische behandeling nodig heeft!!!!
Gewenste Oplossing:
Graag zou ik willen dat het CVZ een heroverweging doet voor dit probleem. Diabetes is een aandoening met complicaties en grote risico's
Deze mensen hebben proffesionele voetzorg nodig. Voor mensen met diabetes is dit een verhoogd risico. Het zelfstandig verwijderen van eelt en het knippen van de nagels bij deze mensen, kan leiden tot infecties, huidzweren en zelfs ulcera.Waarom wordt dit niet al medisch gezienmaar als cosmetisch?
Deze mensen gaan neit naar de pedicure omdat ze zo graag zachte voetjes en mooie nagels wilen hebben, maar omdat zij een aandoening hebben met verhoogd risico op complicaties! Voorkomen is in dit geval net zo belangrijk of misschien nog wel belangrijker. Ik vind het werkelijk belachelijk dat dit gezien wordt als een cosmetische behandeling. Of dat die mensen er voor gekozen hebben om last te krijgen van diabetes. Schaam jullie!!!!

