Klacht: Misleiding gratis aanbod, blijkt abonnement!

Yahoo64 op 02 september 2014 over condoomactie.nl in de categorie Internetshops - Erotiek

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste, Wij zullen u een mail sturen om top een oplossing te komen. Met vriendelijk groet, Arnoud Klantenservice

Status Opgelost
Datum 2 september 2014

Een klant ontdekte dat zijn zoon zonder toestemming een actie voor gratis condooms had besteld, waarbij alleen verzendkosten van 1,95 euro vermeld stonden. Later bleek dat er ongevraagd twee keer 12,95 euro van zijn rekening was afgeschreven voor een abonnement bij Online Products, dat aan condoomactie.nl is gelinkt. De klant vond dit misleidend en heeft uiteindelijk de acceptgiro voor de verzendkosten betaald.

Mijn Klacht:

Mijn zoontje van 12 kwam deze actie tegen op internet en heeft buiten mijn medeweten voor de grap 10 gratis condooms besteld om het aan zijn grote broer te geven. voor deze grap had hij best 1,95 aan verzendkosten (verder is het gratis vermeld de actie). Na enkele weken kom ik er achter omdat er een acceptgiro op de mat valt met 1,95 aan kosten. na uitzoeken wat dit is en wie, kon ik er de humor wel van inzien en heb de acceptgiro voldaan. Mijn zoon heeft twee keer hetzelfde gedaan helaas, dus Ik kwam vandaag erachter, toen ik mijn bankrekening checkte, dat er zomaar 2 x 12,95 automatisch is afgeschreven van een bedrijf dat ik niet ken, Online Products. na googelen zie ik dat dit bedrijf gelinkt is aan de condoomactie en dat mensen blijkbaar een abonnement hebben afgesloten, ik dus ook?!?! Blijkbaar ben ik niet de enige die dit schandalig vindt, gezien de inmiddels 150 klachten in korte tijd. Is dit de manier waarop we tegenwoordig geld moeten verdienen? en kunnen webbedrijven niet rekening houden met het feit dat er tegenwoordig ook kinderen op het net zitten die al deze gladde praatjes en kleine lettertjes niet doorzien? ik heb mijn geld laten storneren en alles geblokkeerd.

Gewenste Oplossing:

Geld terug en geen abonnement

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door condoomactie.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat condoomactie.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

condoomactie.nl

Heeft op 09 september 2014 om 12:42 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste,

Wij zullen u een mail sturen om top een oplossing te komen.

Met vriendelijk groet,

Arnoud
Klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM