Klacht: Ongewenste sms dienst

PissedOFF op 29 april 2013 over CMTelecom in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
CMTelecom has resolved this complaint
Klacht opgelost op 7 oktober 2013
Reactie van het bedrijf:

CM heeft contact opgenomen met de melder en de klacht is naar tevredenheid opgelost. De betreffende klager had berichten ontvangen van een van de bedrijven die gebruik maakt van onze SMS techniek. Ontvangt u betaalde SMSberichten , of worden u...

Bedrijf CMTelecom
Categorie SMS Diensten
Status Opgelost
Datum 29 april 2013

Een klant heeft een klacht ingediend over ongewenste kosten op zijn telefoonrekening van CMTelecom, waarbij in totaal 24,80 euro excl. BTW is afgeschreven zonder zijn toestemming. Hij stelt dat hij zich nergens op heeft geabonneerd en nooit een sms van het bedrijf heeft ontvangen, waardoor hij geen toestemming heeft gegeven voor deze kosten. De klant beschouwt dit als diefstal en verwijst naar de wetgeving die vereist dat toestemming moet worden verkregen voor hogere sms-kosten.

Mijn Klacht:

Er is bij op 13-4-2013 11 x een bedrag van mijn telefoonrekening gehouden t.g.v. CM Telekom. 9x 2.48 euro en 2 x 1.24 euro!. Totaal 24,80 euro excl. BTW! Ik heb mij nergens op geabonneerd noch spellen o.i.d gedaan. Het mooiste is ook nog dat ik ook NOOIT maar 1 sms heb ontvangen van dit bedrijf, dan had ik het tenminste kunnen stoppen.
Dit is Pure DIEFSTAL! De wet zegt dat per 1 april 2011 men voor een sms die hoger is dan 1,50 euro toestemming moet vragen. Aangezien ik van dit bedrijf nooit een sms heb gekregen heb ik ook geen toestemming verleend! Dus verstopt in een app o.i.d en door deze te downloaden automatisch abonnee te worden, gaat dan ook niet op!

Gewenste Oplossing:

De kosten incl. BTW van deze dienst wil ik teruggestort hebben omdat ik er geen gebruik van heb gemaakt!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar CMTelecom over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door CMTelecom in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat CMTelecom een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

CMTelecom

Heeft op 07 oktober 2013 om 10:55 geantwoord

Geboden Oplossing:

CM heeft contact opgenomen met de melder en de klacht is naar tevredenheid opgelost.

De betreffende klager had berichten ontvangen van een van de bedrijven die gebruik maakt van onze SMS techniek.

Ontvangt u betaalde SMSberichten , of worden u bedragen in rekening gebracht voor mobiele content diensten? Klacht.nl is niet de snelste weg om dit stop te zetten. U kunt op www.smsgedragscode.nl en www.payinfo.nl rechtstreeks in contact treden met het bedrijf dat u de berichten verstuurt.

Indien u uw GSM nummer wilt blokkeren voor alle Premium SMS diensten in Nederland, kunt u dit doen via www.smsdienstenfilter.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM