Klacht: oneigenlijk gebruik maken van andermans mobiel om SMS te versturen.Op mijn kosten!

Ute op 04 november 2012 over CMTelecom in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
CMTelecom has resolved this complaint
Klacht opgelost op 4 januari 2013
Reactie van het bedrijf:

CM heeft contact opgenomen met de melder en de klacht is naar tevredenheid opgelost. De betreffende klager had berichten ontvangen van een van de bedrijven die gebruik maakt van onze SMS techniek. Ontvangt u betaalde SMSberichten , of worden u...

Bedrijf CMTelecom
Categorie SMS Diensten
Status Opgelost
Datum 4 november 2012

Sinds juni 2012 ontvangt de klager maandelijks onverklaarbare kosten van ongeveer 40 euro, voornamelijk voor SMS-diensten. Ondanks het afsluiten van de internetfunctie en het activeren van de optie voor ongewenste SMS-diensten, blijven de kosten doorlopen. De klager wijst Vodafone aan als verantwoordelijk voor het niet beschermen van klanten tegen deze onterechte kosten.

Mijn Klacht:

Sinds juni 2012 heb ik elke maand onbegrepen kosten , ong 40,00 euro per maand.
Het valt onder het nota onderdeel SMSen
beschrijving : 5588 www.smsadvies.nl.
Ik stuur zelf eigenlijk nauwelijks sms en. Ik kan niet goed zien.
Wonderlijk,dat nu dit proces gewoon doorgaat,terwijl ik in september vodafone gebeld heb en de internetfunctie van mijn abonnement heb laten afsluiten.mDat gebruik ik toch niet. Ook heb ik de functie ongewensde smsdiensten geactiveerd. Toch heb ik weer een gepeperde rekening gekregen de afgelopen september en oktober.
Voor mij is vodafone de schuldige. Die hoort zijn klanten hiertegen te beschermen.

Gewenste Oplossing:

1.Met het terugbetalen van de niet door mij gemaakte kosten door vodafone
2. het moet nu stoppen! Anders ga ik echt andere en zeer serieuze maatregelen treffen tegen vodafone. Dus geen rekening meer voor niet door mij gedane sms en.
Mijn jurist heb ik al ingeseind. Die ziet een actie wel zitten. Dan komt er ook een claim wegens geleden schade door internet/mobiele telefonie onveiligheid.

CMTelecom kan helemaal de borst nat maken. SMS en versturen op mijn kosten. Hoe gek kan je het bedenken!! CMTelecom moet er voor zorgen dat het recht getrokken wordt . De rekening van vodafone betalen en mijn mobiel niet meer gebruiken om anderen van advies te dienen. En een kleine schadevergoeding voor de geleden ellende. Ik ben toch al gehandicapt en zie niet goed. Mijn reality testing is al zo moeizaam.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door CMTelecom in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat CMTelecom een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

CMTelecom

Heeft op 04 januari 2013 om 09:27 geantwoord

Geboden Oplossing:

CM heeft contact opgenomen met de melder en de klacht is naar tevredenheid opgelost.

De betreffende klager had berichten ontvangen van een van de bedrijven die gebruik maakt van onze SMS techniek.

Ontvangt u betaalde SMSberichten , of worden u bedragen in rekening gebracht voor mobiele content diensten? Klacht.nl is niet de snelste weg om dit stop te zetten. U kunt op www.smsgedragscode.nl en www.payinfo.nl rechtstreeks in contact treden met het bedrijf dat u de berichten verstuurt.

Indien u uw GSM nummer wilt blokkeren voor alle Premium SMS diensten in Nederland, kunt u dit doen via www.smsdienstenfilter.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM