Klacht: Glasvezel wordt maar in de helft van de straat aangelegen !

powerneet op 17 februari 2014 over CIF glasvezel in de categorie Internetproviders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Internetproviders
Status Open
Datum 17 februari 2014

Een bewoner van Nieuweweg 80 in Honselersdijk heeft klachten over CIF glasvezel, omdat glasvezel alleen in een deel van de straat is aangelegd. Ondanks eerdere toezeggingen en handtekeningen van bewoners, blijkt dat de aanleg niet is uitgevoerd voor hun woningen, terwijl buren in de straat wel glasvezel hebben. De bewoner vraagt zich af wanneer hun aansluiting gerealiseerd zal worden.

Mijn Klacht:

Er wordt door CIF glasvezel belooft aan Nieuweweg 20 t/m 80 te honselersdijk. (Hele rij huizen !). Men komt langs voor een handtekening of het akkoord is om door iedereen zijn tuin te graven. Alles in kannen en kruiken…. en dan. De laan is volgens de CIF buiten de bebouwde kom, maar het honselersdijk bord staat na de inrit van de laan. Er is inmiddels besproken dat de hele nieuweweg te honselersdijk niet gedaan is en dat dit nog moet gebeuren. Het leuke is dat ik vervolgens mijn voorste buurman spreek te nieuweweg 16 en nieuweweg 18. Deze hebben gewoon glasvezel. Zoek maar op, postcode aldaar is 2675 BC. De simpelste vraag is dus wanneer komt er een glasvezel aansluiting ? Ik ben de eigenaar van Nieuweweg 80.
Wij wonen volgens de gemeente ook binnen de bebouwde kom. Is het nu CIF die zoiets bepaald of gemeente, of misschien zie ik een beetje slecht ? Bord einde bebouwde komt staat na de inrit van de zij aftakking van de nieuweweg ! En geen verhalen dat ik deze klacht van de zomer al heb ingediend zoals CAIWAY !

Gewenste Oplossing:

Iets waar je aan begin moet je afmaken !

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CIF glasvezel

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CIF glasvezel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door powerneet
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM