Klacht: Zeer vies

Sas van Haaren op 25 oktober 2017 over Center Parcs in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 30 oktober 2017
Reactie van het bedrijf:

Op 30 oktober jl. heeft het Webcare Team van Center Parcs een e-mail gestuurd naar de gast. Er werden excuses aangeboden voor de ongemakken die de gast tijdens zijn verblijf heeft ondervonden. Als compensatie heeft de gast een cadeaubon ontvangen...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 25 oktober 2017

Tijdens een verblijf bij Center Parcs Kempervennen ervoer de klager ernstige hygiëneproblemen in de accommodatie. Er waren onder andere een vies douchegordijn, een kleverige vloer met gaten, en een onaangename geur in het bed. De klager meldde dat de slechte omstandigheden zelfs geleid hebben tot gezondheidsklachten bij de kinderen.

Mijn Klacht:

Geachte heer,mevrouw,

Afgelopen weekend zijn wij te gast geweest bij de Kempervennen .
De foto’s in bijlage zeggen genoeg. Het was verschrikkelijk onhygiënisch . Douchegordijn zat het weer in was stuk en zaten dubieuze vlekken op. De vloer kleefde aan alle kanten. Vloer was zelfs stuk met gat erin en matje erover. Heel veel spinnen en muggen en ook dood geslagen beesten .
Het bed rook verschrikkelijk zuur en zo kan ik nog wel even doorgaan. Het ergste is dat de kinderen zelfs ziek zijn geworden. Last van eczeem en astma. We hebben zelfs bij kennissen in de buurt een babybedje opgehaald omdat we onze kleine niet in het bestaande bed wilde leggen.

Gewenste Oplossing:

Volledig geld terug of een nieuw weekend in een schoon huisje.
Met vriendelijke groet,

Fam van Haaren

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Center Parcs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Center Parcs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Center Parcs

Heeft op 30 oktober 2017 om 12:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 30 oktober jl. heeft het Webcare Team van Center Parcs een e-mail gestuurd naar de gast. Er werden excuses aangeboden voor de ongemakken die de gast tijdens zijn verblijf heeft ondervonden. Als compensatie heeft de gast een cadeaubon ontvangen welke geldig is op een volgend verblijf in één van onze parken.

Sas van Haaren

Heeft op 31 oktober 2017 om 12:26 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Een tegoed bon van 75 euro is echt een schijntje tov de onhygenische situatie en gebreken. Of volledig geld terug of een nieuw lang weekend in een schoon en net huisje lijkt ons de enige reële oplossing.

Met vriendelijke groet,

Fam van Haaren

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM