Klacht: Werkende Vouchers gekocht via Marktplaats

Rastel op 29 april 2014 over Center Parcs in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 30 april 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 30 april jl. is er een e-mail gestuurd naar de gast door het Webcare Team van Center Parcs.

Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 29 april 2014

Een gezin kocht vier vouchers van 500 euro via Marktplaats en probeerde deze in januari te verzilveren voor een boeking bij Center Parcs. Tijdens het inchecken bleek echter dat de vouchers niet geldig waren, waardoor ze gedwongen waren om 2000 euro bij te betalen, ondanks dat de website aangaf dat de vouchers geldig waren. Het gezin voelt zich opgelicht en is teleurgesteld over de communicatie van Center Parcs.

Mijn Klacht:

Wij hebben via marktplaats 4 vouchers van 500 euro aangeschaft. Deze hebben we in Januari direct laten verzilveren door een boeking te maken. Nu zijn we afgelopen weekend (25 tot en met 28 Mei)naar Center Parcs geweest. We hadden netjes een E-ticket uitgedraaid. Bij het inchecken diende we alleen nog wel € 2000,00 te betalen aangezien de vouchers niet geldig waren. Op de site stond dat ze wel geldig waren en dat alles voldaan was. Ik heb toen de € 2000,00 voldaan aangezien ik niet de kinderen teleur wilde stellen maar voelde me toch wel erg vervelend. Zeker dat men vooraf dan niet aangeeft dat ze niet geldig zijn. Ik ben bang dat we opgelicht zijn maar ook vind ik het erg slecht dat dat mogelijk gemaakt wordt. De code’s waren geldig. We hebben zelfs nog met Center Parcs gebeld voordat we ze aanschafte. Anders hadden we een last minute geboekt en had ik ook niet zoveel waardebonnen aangeschaft.

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat men met een pleister op de wond komt. Wij hebben een heel duur weekend gehad op deze manier.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Center Parcs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Center Parcs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Center Parcs beoordeeld.

Center Parcs

Heeft op 30 april 2014 om 09:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 30 april jl. is er een e-mail gestuurd naar de gast door het Webcare Team van Center Parcs.

Rastel

Heeft op 30 april 2014 om 09:59 geantwoord

Geacht Webcare Team,

Uiteraard zullen wij aangifte doen bij de politie echter gaat u wel voorbij aan het feit dat wij gebeld hebben en dat men aangaf dat ze juist waren. De boeking was ook volledig voldaan echter op de dag van aankomst kregen we te horen dat het niet zo was (4 maanden later). Jullie systeem naar de klant toe klopt dus niet. Ik ben het volledig met u eens dat het risico niet bij u ligt echter vind ik wel dat u hier erg makkelijk mee omgaat. Ik hoop dat u met een oplossing kan komen welke ons het gevoel geeft dat u ons serieus neemt. Wij zijn vaste bezoekers van uw parken en hebben eigenlijk nooit iets te klagen gehad. Nu is er een keer iets aan de hand en dan hoop ik toch serieus genomen te worden. De € 2000,00 welke wij betaald hebben op het park was ons vakantiegeld. Wij hebben dus onze zomervakantie het afgelopen weekend bij u gevierd.

Uiteraard bent u tot niets verplicht maar het zou u netjes staan in ieder geval een geste te doen.

Met vriendelijke groet,
Rachied Hassani

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM