Klacht: Vervangen van hoofdboeker

Dion de hilster op 26 mei 2021 over Center Parcs in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vakantieparken
Status Nieuwe klacht
Datum 26 mei 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste meneer/mevrouw,

Ik heb een aantal maanden geleden een huisje gereserveerd voor Center Parcs Portzélande van 16 Juli tot en met 23 Juli. Het gaat om huisje nummer 272 en het reserveringsnummer is 1177083
De reservering staat nu op de naam Dion de Hilster. Aangezien Centerparcs afgelopen jaar de regels hebben veranderd naar een hoofdboeker van 21 zou ik deze om willen zetten naar een 21- jarige. Het huisje wil ik overzetten op de naam: Mitchell Bouwhuis 3-11-1996
Zijn telefoon nummer is : 0614035500
En e-mail is : [email protected]
Wanneer u meer informatie nodig heeft kan u contact leggen met hem.
Wanneer de hoofdboeker op naam van Mitchell Bouwhuis staat, willen wij zo snel mogelijk de bevestiging krijgen en Betalen. Verder contact graag opnemen via Mitchell Bouwhuis zijn contacte gegevens.

Mvg.
Dion de hilster
0681850873

Gewenste Oplossing:

Dat we het snel kunne verwisselen zodat we kunne betalen en lekker op vakantie kunnen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Center Parcs

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Center Parcs nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Dion de hilster
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM