Klacht: Verplichte bijkomende kosten

Sonja T op 08 april 2015 over Center Parcs in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 april 2015
Reactie van het bedrijf:

Het Webcare Team van Center Parcs heeft op 9 april 2015 een e-mail verzonden naar de gast.

Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 8 april 2015

Een klant van Center Parcs heeft geklaagd over de onduidelijke prijsstelling bij het boeken van een weekendverblijf. Ondanks een advertentieprijs van 419 euro, komen er verplichte bijkomende kosten van 80 euro bij, waaronder beddengoed en reserveringskosten. De klant stelt dat deze kosten volgens de reclamecode voor reisaanbiedingen direct zichtbaar moeten zijn in de totaalprijs.

Mijn Klacht:

CP adverteert met irreële prijzen
Als ik een weekend wil boeken met mijn gezin, kost dat 419 euro. Maar dan komen er verplichte kosten bij, zoals beddengoed voor 30 euro ( kan ik prima zelf meenemen) 30 euro reserveringskosten ( terwijl dat online gaat zodat er geen juffrouw meer aan te pas komt) en touristenbelasting.
Volgens de reclame code reisaanbiedingen is dit onjuist. Deze vaste kosten moeten direct in de reisprijs zichtbaar zijn. Voor ons komt er nu 80 euro bij! Dan is de aanbieding ineens geen aanbieding meer.

Gewenste Oplossing:

Direct zichtbare reeële prijs
Beddengoed weer zelf mee kunnen nemen
Reserveringkosten vind ik ook belachelijk hoog

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Center Parcs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Center Parcs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Center Parcs

Heeft op 09 april 2015 om 10:27 geantwoord

Geboden Oplossing:

Het Webcare Team van Center Parcs heeft op 9 april 2015 een e-mail verzonden naar de gast.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Center Parcs beoordeeld.

Sonja T

Heeft op 10 april 2015 om 19:26 geantwoord

Er is geen oplossing. CP heeft alleen verteld dat ze het volstrekt normaal vinden om zo te prijzen, en daarmee reizen moeilijk vergelijkbaar te houden. Met allerlei verplichte bijkomende kosten.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM