Klacht: Onvriendelijk personeel

Dmhoek op 19 november 2014 over Center Parcs in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 november 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 19 november jl. is er contact opgenomen met de gast door de afdeling Guest Relations van desbetreffend park.

Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 19 november 2014

Tijdens hun verblijf op vakantiepark De Eemhof ondervond een gezin problemen met het personeel. De moeder vroeg om toestemming om met de auto naar hun huisje te rijden om boodschappen uit te laden voor haar dochter met allergieën, maar kreeg geen toestemming, ondanks de noodzaak van de situatie. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

We zitten vanaf vrijdag 14 november 2014 een week op het park de eemhof met 2 kinderen. Ivm hun ernstige allergieën was ik genoodzaakt vandaag het park te verlaten om elders boodschappen te doen. Omdat mijn oudste dochter van 3 zich enorm vermaakt bij de kidsclub hebben we ons opgesplitst, ik ben met mijn dochter van 7 maanden boodschappen gaan doen. Niet praktisch maar even noodzaak. We hadden bedacht dat dit wel zou lukken. Bij aankomst aan de receptie bedacht ik dat ik natuurlijk niet het park op mag rijden. Ik heb gevraagd of ik bij uitzondering even naar ons huisje mocht rijden om mijn boodschappen uit te laden. Aangezien dit ontzettend ver lopen is vanaf de parkeerplaats. En ik niet eens de spullen en mijn dochter kon dragen. Het antwoord was nee dat mag niet. Ik nog een keer gevraagd of ze geen uitzondering kon maken. Want mijn dochter was al ongeduldig aan het worden. Het antwoord bleef nee en als u dat raar vind had u niet een autovrij park moeten boeken. Duidelijk…. voel me ontzettend welkom hier! Niet om het feit dat deze medewerker het niet mag toestaan maar om totaal geen begrip of meedenken. Ik heb de auto drie meter schuin naar voren gereden en heb mijn man gebeld. Hij heeft mijn oudste dochter opgepakt en is naar de receptie gelopen om mij te komen helpen. Waar sta je ongeveer vroeg hij… Ik wacht bij de receptie zei ik nog. Net opgehangen staat er een meneer bij me auto raampje. Mevrouw wat bent u hier aan het doen u mag hier niet staan dit zijn geen parkeerplaatsen maar een doorgaande weg. De weg is 10meter breed!!!!! en was even me eigen probleem aan het oplossen voordat ik de auto een kilometer verder parkeer. Ja maar dat mag niet hier. Geïrriteerd de auto op de parkeerplaats gezet daar gewacht en ondertussen ging hier zoveel tijd overheen dat de kinderen het zat waren en alle afhaal restaurants en supermarkt dicht waren om nog eten voor onszelf te halen. 19:00 vind het behoorlijk vroeg. Kinderen hebben gelukkig weer kunnen eten. Wij niet. Jammer dat er niet gewoon met ons gepraat word want dit alles hadden wij met een positief gevoel heel anders ervaren. Er word heel kort gecommuniceerd of beter gezegd gemeld alsof ik op een schoolkamp zit.

Gewenste Oplossing:

Als wij een excuses krijgen voor deze rot middag en avond.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Center Parcs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Center Parcs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Center Parcs

Heeft op 25 november 2014 om 10:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 19 november jl. is er contact opgenomen met de gast door de afdeling Guest Relations van desbetreffend park.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM