Klacht: Niet veilige accommodatie

Zyam op 02 augustus 2018 over Center Parcs in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 6 augustus 2018
Reactie van het bedrijf:

Op 6 augustus jl. heeft het Webcare Team van Center Parcs hoofdkantoor een e-mail gestuurd naar de gast. Aangezien de klacht reeds in behandeling was via de afdeling Guest Relations hebben wij de gast geadviseerd, om eventueel verdere opmerkingen, te...

Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 2 augustus 2018

Een gezin heeft een ernstige situatie ervaren tijdens hun verblijf bij Center Parcs, waarbij hun vierjarige zoon uit een raam op de eerste verdieping viel. De ramen waren laag en zonder kinderslot, waardoor het kind zelfstandig het raam kon openen. Ondanks gesprekken met de klantenservice en het inschakelen van een safety manager, gaf Center Parcs aan dat de accommodatie voldeed aan de eisen en er geen verdere maatregelen zouden worden genomen.

Mijn Klacht:

Onze zoon van 4 jaar is uit het raam gevallen vanaf de eerste verdieping op onze eerste dag van de vakantie. De ramen op de slaapkamers zitten zo laag, zonder kinderslot erop, dat hij hem zelf heeft kunnen open maken en via een klein kacheltje wat eronder hangt, klimmen ze zo in het venster. Onvoorstelbaar dat een kindvriendelijk park hier geen maatregelen voor heeft genomen. Met Guest relations hebben we hierover gesproken, foto’s gestuurd, ze hebben een safety manager langs gestuurd, maar, zoals center parcs zelf zegt voldoet het aan de eisen en gaan ze er niets aan doen. Dus de regels zijn belangrijker dan wat er in de praktijk gebeurd. Zyam onze zoon had heel veel geluk dat hij er alleen maar met een gebroken been vanaf is gekomen (na een val van 3,5 meter). De volgende die uit het raam valt is misschien minder gelukkig; maar center parcs doet er niets aan, want de regeltjes zeggen dat het veilig is.

Wij vinden dat center Parcs dit had kunnen voorkomen door simpelweg een slot op het raam te zetten, maar vooral nu ze gewaarschuwd zijn, dat ze er wat aan gaan doen, zodat het geen tweede keer kan gebeuren.

Gewenste Oplossing:

Er is gezegd dat we de reissom terug zouden krijgen. We gaan er dan ook vanuit dat dat het hele bedrag is op het reserveringsnummer. Tot nu toe hebben we niets ontvangen.

Daarnaast zou het voor de 2 kleintjes leuk zijn als we minstens voor dezelfde periode een vakantie aangeboden krijgen op een park naar keuze met dezelfde samenstelling als waar we mee in de Ardennen waren. Center Parcs heeft aangeboden een midweek voor een gedeelte van de samenstelling waarmee we op reis waren.

Maar bovenal willen we dat Center Parcs Les Ardennes wat gaat doen aan deze onveilige situatie. Het volgende kindje welke uit het raam valt is er wellicht veel beroerder aan toe na een val van 3,5 meter.
Zeggen dat de ramen op een wettelijke hoogte zit, en dus alles veilig is, blijkt in de praktijk niet zo te zijn. Een kindvriendelijke organisatie had hier allang wat aan gedaan. Het is de taak van Center Parcs om de gasten veilig te laten verblijven in de accommodaties. Dit had al gekund door een simpel raamslotje.

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Center Parcs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Center Parcs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Center Parcs

Heeft op 06 augustus 2018 om 16:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Zyam

Heeft op 14 augustus 2018 om 10:02 geantwoord

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Het webcare center heeft geen oplossing geboden, vooral niet voor de toekomende gasten

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM