Klacht: krijgen ons geld niet terug

Moeder1978 op 15 april 2021 over Center Parcs in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Vakantieparken
Status Nieuwe klacht
Datum 15 april 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

vorig jaar zouden we in pasen naar centerpark gaan maar het ging niet daarom hadden we op geschoven naar december en moet we nog een bedrag betalen en dat komt al uit op 1476euro maar we hebben een voucher gekregen maar we gaan omdat zwembad gesloten en hoelang gaat dat nog duren met corona dus in december konden we ook niet door corona dus wij zou graag ons geld weer want het is veel ik ga niet meer naar centerpark het is een schande dat ze het geld houden waarom betalen ze het gewoon niet weer de de code van mijn voucher is: YBJ2WAG5D3GIIQI3AIQZ en de boekingnummer is: 6378208 ik hoop dat er iets uitkomt HET IS EEN SCHANDE

Gewenste Oplossing:

als we ons volledige geld weer hebben

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Center Parcs

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Center Parcs nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Moeder1978
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM