Klacht: Ik ben niet tevreden over het huisje wat ik van 16 t/m 19 mei in Heijder bos gehuurd heb.

C baardman op 19 mei 2014 over Center Parcs in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 20 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 20 mei jl. is er een e-mail gestuurd naar de gast door het Webcare Team van Center Parcs.

Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 19 mei 2014

Een gast van Center Parcs in Heijderbos was ontevreden over de staat van het huisje tijdens hun verblijf van 16 tot 19 mei. Bij aankomst merkte de gast een onaangename geur en vond de koelkast niet schoon, met een ijslaag en voedselresten. Ondanks een vriendelijke behandeling bij de receptie en een poging tot oplossing, bleef de schoonmaak onvoldoende, wat leidde tot teleurstelling na meerdere eerdere positieve ervaringen.

Mijn Klacht:

Bij aankomst vond ik bij binnenkomst onaangenaam ruiken urineachtige luchtlucht. De koelkast vond ik niet schoon in het vriesvakje zat een dikke ijslaag met daarin voedsel resten. In het bad zaten onverklaarbare vlekjes.
Gemeld bij de receptie daar heel vriendelijk behandeld het zou worden opgelost. We hebben later die middag een briefje gevonden dat er een bezoek geweest was. In het vrieskastje waren 2 stukjes voedselrest weggehaald en de rest wat vast zat dus niet. Dat dan maar niet gebruiken. Zelf ook nog wat kopjes e.d afgewassen ook niet allemaal even schoon.
Wij komen al enkele jaren, soms meer dan 1 keer per jaar op verschillende parken, maar dit ontevreden gevoel heb ik gelukkig nog niet eerder meegemaakt en hoop dit ook niet meer zo te ervaren.

Gewenste Oplossing:

Dat hier toch zeker een oplossing voor gevonden wordt om herhaling te voorkomen .Ik heb dit als erg vervelend ervaren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Center Parcs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Center Parcs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Center Parcs

Heeft op 20 mei 2014 om 12:48 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 20 mei jl. is er een e-mail gestuurd naar de gast door het Webcare Team van Center Parcs.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM