Klacht: Betalling, terwijl de factuur is niet op mijn is.

[email protected] op 24 augustus 2018 over CCV-Net in de categorie Internetproviders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
CCV-Net has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf CCV-Net
Categorie Internetproviders
Status Open
Datum 24 augustus 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In 2015 heb ik een restaurant gekocht, toen heb ik aan Ccv gevraagd dat de de pinautomaat wil overnemen, Ccv heeft niet geaccepteerd , ze wilden dat eerste de oude eigenaar de pinautomaat stopt zetten en dan pas kunnen wij dat overnemen, volgens Ccv was mijn documenten niet compleet. In december 2015 heb ik restaurant verkocht, Op 15 januari 2016 wordt op de nieuw eigenaar naam geplaatst.
Toen heb ik weer aan Ccv doorgeven dat ik restaurant verkocht, en als ik bij hun contract heb die wil ik stop zetten, toen hebben ze aan mij gezegd dat ik geen contract heb, contract staat op de naam van de oude eigenaar die moet komen stop zetten. En dat ik geen zorgen hoef te maken .
Daarna heb ik factuur van De Klerk Vis Niekus heb ontvangen , en moest ik ook naar rechtbank. Toen heb ik weer contact gehad met Ccv, ze zeggen weer dat ik hoef geen zorgen te maken de factuur staat op de naam van de oude eigenaar en ze gaan met De Klerk Vis Niekus contact nemen dat ze geen facturen meer naar ons kan opsturen. Ik heb ook bewijzen van wat ze gesproken hebben. Ik krijg nog steeds facturen van De Klerk Vis Niekus ze hebben mijn bank geblokkeerd. En ze hebben mijn tot 27 tijd geven, Terwijl de factuur niet van mij is ze willen niet naar mijn luisteren.
Ik heb bewijzen van Ccv en ook geluid opnamen.

Gewenste Oplossing:

Als Ccv zijn opdracht stop zetten bij De Klerk Vis Niekus, want dat is niet mijn factuur dat ik moet gaan betalen. Ze makken mij gek

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar CCV-Net over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM