Klacht: Carpetright stuurt stoffeerder die pvc leggen heeft geleerd via Youtube

OrhanSahin op 11 januari 2019 over Carpetright in de categorie Interieurbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Carpetright is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Categorie Interieurbedrijven
Status Nieuwe klacht
Datum 11 januari 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij hebben in Oktober bij Carpetright te Amersfoort,pvc gekocht voor onze nieuwe woning.Het werd een fiks bedrag van 6000,- maar goed,het is duurzaam en we zijn heel enthousiast over onze nieuwe huis,dus laten we dat maar doen.

Net voor Sint hebben ze een Turkse mijnheer gestuurd,aardige mijnheer voor de rest.Hij heeft eerst de vloer gelegaliseerd.En zij dat hij de volgende dag terug zou komen.

Ik ben de volgende morgen naar de nieuwe woning gegaan en heb de deur geopend.Hij is met veel enthousiasme begonnen en zei dat hij graag alleen wilde werken.Ik heb daar begrip voor getoond en zei dat hij mij kon bellen,als hij iets nodig had.Eten,drinken geen probleem hij kon mij altijd bellen.

Na 4 uurtjes ben ik wezen kijken en tot mijn grote verbazing was hij (echt waar) geen meter opgeschoten.Ik vroeg hem wat het probleem was,hij vertelde dat het heel erg lastig was.Ik vroeg hem of ik hem ergens mee kon helpen,hij zei nee,ik ga nu naar huis en morgen ga ik het wel fiksen.Ik keek naar de kamer en de halve meter die hij had gedaan.Maar goed,ik zei dat hij morgen welkom was.

De volgende morgen kwam hij weer en begon hij met goede hoop en moed.Ik liet hem weer alleen zodat hij zijn werk kon doen.

Toen ik weer terug kwam,had hij een meter of 2 gedaan.Deze waren vol kiertjes en scheef en onnatuurlijk erin.Ik zei dat het er niet uit zag,en dat wij dit niet gaan accepteren.Hij vertelde dat hij thuis ook kiertjes had en dat het ermee prima mee leven valt.Ik heb m verteld dat ik dat niet wil,einde discussie!

Ik Vroeg hem waar en wanneer het mis is gegaan.Hij zegt dat hij dat ook niet weet.Dit terwijl hij de hele nacht op Youtube heeft zitten kijken hoe dat moest.

Dit is toch ongelooflijk!Ik betaal Carpetright Amersfoort 6000,- voor een vloer en zij sturen mij een Vlogger!!!!

Ik heb hem weggestuurd en nadat hij weg was,zag ik tot mij grote verbazing,dat hij de hele kamer had gelijmd en dat hij 80% van alle PVC`s had verwaarloosd.

Ik heb Carpetright gebeld.Zij maakten een nieuwe afspraak voor begin januari en zo gezegd zo gedaan.

Carpetright stuurd een nieuwe stoffeerder,dit keer een vakkundig man.
We hadden het gevoel dat het eindelijk goed zou komen.Maar midden iop de dag belde die man ons op.

Carpetright Amersfoort had de verkeerde PVC besteld dus kon hij het niet afmaken.

Nu heb ik een huis waarin in December al een nieuwe vloer in zou komen zitten.Maar half januari heb ik nog niks!

Carpetright heeft ons veel geld gekost.En nog erger,ik heb geen Sinterklaas,Kerst en oud en nieuw kunnen vieren met mijn kinderen in onze huis.

Zij zijn niet capabel om iets te verkopen en te zorgen dat het wordt geleverd.

Bespaar je jezelf,koppijn en veel geld!Koop `m bij iemand anders!

Gewenste Oplossing:

Financieël moet Carpetright mij tegemoet komen.Ik kan al maanden mijn huis niet in door hun stommiteiten.De oplossingen die zijn voorstellen zijn alleen in hun voordeel.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Carpetright over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM