Klacht: Onterecht loonbeslag

HeleenP op 14 januari 2015 over Cannock Chase Incasso in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
šŸ”„ In behandeling
Categorie Incassobureaus
Status In behandeling
Datum 14 januari 2015

Een individu heeft onterecht loonbeslag ervaren door Cannock Chase Incasso, waarbij er zonder kennisgeving eind december beslag is gelegd op het loon. Dit gebeurde terwijl er op 17 december een akkoord voor een betalingsregeling was ontvangen. Na contact op 2 januari werd bevestigd dat het loonbeslag onterecht was, en het bedrag van 1000 euro zou worden teruggegeven.

Mijn Klacht:

Zonder dat wij het wisten is er eind december loonbeslag bij ons gedaan. Helaas ook geen klein beetje. Ze gaan er van uit dat je alleenstaand bent. Nou niet dus.
Maar het mooiste er van is, is dat ik 17 december een brief van hun heb gekregen met een akkoord voor een betalingsregeling.
Maar helaas door de feestdagen kun je pas later bellen. Dus eindelijk is het 2 januari. Ik begin te bellen. Na een lang gesprek zijn ze tot de conclusie gekomen dat ze een onterechte loonbeslag hadden gedaan. Gelukkig! we krijgen ons geld weer. ( 1000 euro ). Dus opgelucht en even het uitzendbureau gebeld te hebben over de situatie ben ik begonnen met een aantal rekeningen te betalen. En natuurlijk de dag er na even weer boodschappen inslaan voor die week. Met nog 50 euro op de bank dachten we, Daar kunnen we het nog wel een paar dagen mee doen. Binnenkort krijgen we ons ander geld weer terug.
Helaas het is nu 14 januari en nog geen cent terug gekregen van cannock chase. Vorige week gebeld ze hebben altijd een vaste dag dat ze het geld terug storten. Vrijdags. Dus we dachten dat we dus deze week ons geld zouden krijgen. Nou niet dus. Gisteren gebeld. Ze gingen het uitzoeken ik zou terug gebeld worden. Niet gebeurt. Dus ik vanmorgen maar weer gebeld. En wat hoor ik. Het geld is nog niet terug gestort. Vrijdag pas. Pff dat houd in dat ik dus weer een week zonder geld zit. En dan maar hopen dat ze het vrijdag terug storten.
Hier zitten we dan zonder geld. Want vanaf 2 januari zou alles geregeld. En nu is het 14 januari en nog geen rooie cent.

Gewenste Oplossing:

Als ze beslag willen leggen informeer eerst de mensen er over en vraag naar hun leef situatie. En kom je afspraken na en laat mensen niet wachten op terug bel telefoontjes. Wij moeten onze afspraken ook na komen. En heb geen bepaalde dag voor geld terug storten. Wij hebben ons geld nodig.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Cannock Chase Incasso in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM