Klacht: vakantie calsedon via vakantieveiling

ageeth43 op 29 maart 2013 over Calsedon.nl in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 29 maart 2013

Een klant heeft in november 2012 een vakantie naar Tunesië gewonnen via vakantieveiling.nl, maar kreeg twee weken voor vertrek te horen dat er geen vluchten beschikbaar waren. De klant kon niet op de alternatieve vertrekdatum gaan en besloot te annuleren, maar heeft tot op heden het terugbetaalde bedrag nog niet ontvangen, ondanks beloften van het bedrijf om het geld binnen vier weken over te maken. De klant uit zijn frustratie over de situatie en de lange wachttijd voor de terugbetaling.

Mijn Klacht:

Ik heb in november 2012 een vakantieveiling via vakantieveiling.nl gewonnen…betreft vakantie tunesie 1 mei a.s. voor 8 dagen…krijg ik 2 weken terug bericht dat er geen vluchten zijn…(heb in november 2012 al voor betaalt) enof ik 3 dagen later kan vertrekken en terugkomen..zo niet dan kon ik kosteloos annuleren…helaas kanik geen 3 dagen later vertrekken omdat ik dan met mijn zoon kom te zitten…mijn zoon en ik zouden met vakantie dus teleurstelling alom…aangeboden werd om het geld terug te storten…moest meteen bankrekening invullen…maarrrrrr het geld komt maar niet…laatste mail was tussen dat ze het met spoed tussen nu en maar liefst 4 weken zouden overmaken…hebben ze nog niet genoeg rente ontvangen al die maanden voor een vakantie die niet doorgaat? Belachelijk

Gewenste Oplossing:

geen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM