Klacht: Wel glasvezel maar geen coax van caway in huis.

adenooij op 22 januari 2014 over Caiway in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 6 februari 2014
Reactie van het bedrijf:

Via een andere route hebben we deze melding ook ontvangen en klant wordt geinformeerd. Derhalve sluiten wij deze melding. Met vriendelijke groet, Harma Caiway Webcare Team

Bedrijf Caiway
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 22 januari 2014

Een klant van Caiway heeft problemen ervaren met de combinatie van glasvezel en coax in zijn woning. Ondanks eerdere bevestigingen dat de coax van Ziggo zou blijven functioneren, bleek dit technisch niet mogelijk na een inspectie door een monteur. De klant heeft een verzoek ingediend voor een korting op de kosten van Ziggo, maar wacht nog op een reactie van Caiway.

Mijn Klacht:

Wij wonen in een gebied wat onder het coax dekkingsgebied valt van Ziggo. Maar het glasvezel gebied van Caiway. Mijn telefonische is verzekert dat het mogelijk was om alles in 1 glas van Caiway te nemen, en dat de coax voor de TV ook zou blijven werken.
Op 6 Dez heb ik gemeld dat ik geen signaal had op de coax. Op 10 dez heeft een monteur geconstateerd dat het technisch niet mogelijk is. Op 16 dez is er intern een vraag uitgezet of er op mijn abonnent een korting gegeven kan worden van 17,75 (TV van ziggo). Dit wordt ook gedaan bij een andere gebieden waar Caiway glasvezel heeft maar een andere aanbieder de coax.
Tot op heden heeft Caiway nog geen uitspraak gegeven op deze vraag.

Gewenste Oplossing:

een korting van 17,75 (TV van ziggo)op mijn abbonoment.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Caiway in behandeling genomen

Bericht van

12 jaren geleden - We hebben klant geinformeerd over de stand van zaken. Met vriendelijke groet, Harma Caiway Webcare Team

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Caiway een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Caiway

Heeft op 06 februari 2014 om 13:58 geantwoord

Geboden Oplossing:

Via een andere route hebben we deze melding ook ontvangen en klant wordt geinformeerd.

Derhalve sluiten wij deze melding.

Met vriendelijke groet,

Harma
Caiway Webcare Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie